Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet ez ellen a program...

Lehet ez ellen a program ellen valahogyan védekezni?

Figyelt kérdés

Van egy program,amivel fel lehet törni az emberek pl facebookját,email-ét,stb,szóval mindent amit csak akarnak!!

Azon a lényegen alapul,hogy valahogyan eljuttatja a rosszakaród a gépedre(hogy hogyan azt nem tudom)ez a program vagy akármicsoda megjegyzi,hogy te melyik gombokat nyomtad meg amikor a jelszavadat írtad és a rosszakaródnak azt elküldi e-mail-ben.Szóval ezzel lehet valamit kezdeni,vagy lehet ellene valahogy védekezni?

Nem tudom ki szórakozik,ezzel,de k*rvára idegesítő már,hogy 2* is fel lettek törve a dolgaim!!!



2012. szept. 17. 22:12
1 2
 1/14 algopirin ***** válasza:
100%

keylogernek hívják, magyarul talán" billentyüleütés megjegyzö" lenne vagy mi :)

Legtöbb vírusirtó kiszúrja ha ilyen van a gépen, viszont már létezik fillérekért is olyan ami hardwares és az ellen nem véd a vírusirtó pl. rá van dugva a billentyűzeted és a géped usb-je közé, persze ahhoz fizikailag hozzá kell férni a gépedhez előbb hogy rá lehessen tenni.

2012. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A system32 mappában tárolja az adatokat az ilyen progi! Esetleg tovább küldi emailben,Tuti ,hogy a környezetedben buherálja valaki a géped ,mert magától nem települ fel rá!

A telepített programok között is ott kellene lennie a kis hamisnak!Próbáld ráuszítani a vírusírtót a C meghajtóra, vagy keress rá a képekre a windows mappában és ha valamelyik a képernyődet tartalmazza akkor a kép mappájában benne lesznek a txt-k a munkafolyamattal.

A legjobb progi a golden eye ,de sok ilyen progi van.

Keress rá a googleban és tanulmányozd.

2012. szept. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen arról van szó amiről beszélnek, csak ezeket a programokat igen nehéz a gépre csempészni. Először is a vírusírtó lecsap rá, mint gyöngytyúk a t@konyra. Ha valami oknál fogva mégsem, akkor a neten elküldéskor a tűzfal blokkolná. Tehát hogy ez a dolog működjön a felhasználónak kétszer is engedélyeznie kéne egy műveletsort, mert ezek nélkül nem megy a dolog. A te jelszavaidat meg nem feltörték, hanem ellopták vagy kitalálták de nem ezzel a módszerrel...
2012. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
itthon biztos nem fért hozzá senki a géphez,hiszen rajtam kívül senki nem használja,max anyum.Nem emlékszem rá,hogy megnyitottam volna akár facebook-on akár e-mail-en keresztül bármilyen ismeretlen linket,amin keresztül ez bejöhetett.
2012. szept. 19. 16:19
 5/14 Golan Trevize ***** válasza:

indítsd el csökkentett módban a gépedet (hálózat nélkül), és futtass le rajta egy teljes víruskeresést.

sokáig fog tartani, de ha van keylogger a gépeden, meg fogja találni.


de lehet, hogy csak olyan jelszavakat használsz, amit, ha valaki ismer téged, kb. 2 próbálkozásból kitalál...

2012. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ahogy írtam, szerintem sem vírus vagy keylogger a gond, hanem könnyű a jelszavad és kitalálták...
2012. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Golan Trevize ***** válasza:
ja, és használj más jelszót az emailedhez, mint a facebookhoz, stb.
2012. szept. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem volt alapból könnyen kitalálható jelszavam,amikor facebook-ot elsőnek feltörték egyből változtattam egy olyanra ami tele volt kis és nagy betűkkel és számokkal,5 perccel később az illető megint a profilomban mászkált,és átállítgatott mindent és ismerőseimnek trágárságokat írkált
2012. szept. 19. 20:52
 9/14 algopirin ***** válasza:

Csak úgy kérdés...

Virusirto azért ketyeg valami a gépen ugye ?

Amit te mondasz és tényleg úgy van az szinte kizárt hogy megoldható lenne keyloger vagy valami rejtett remotecontrol nélkül, azokat meg bármelyik virusirtonak ki kéne szúrnia.

Más modszerrel meg kétlem ilyen warezpistike megtudná oldani akinek az a menő ha átírja a fészbukoldalad, egy szint felett meg már kit érdekel hogy átírogatom valakinek a fészbukoldalát semmi hasznom nem lenne belőle .

warezpistike szinten "feltörni" egy jelszót csak így lehetséges, esetleg nem is rejtett remotecontrol csak mondjuk mezei teamviewer vagy hasonló ami normálisan fut a gépen és így virusirto is figyelmen kívül hagyja csak te nem tudod mi az és nem foglalkozol vele a fickó meg simán látja a gépedet ?!

2012. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 algopirin ***** válasza:

A "látom a kodot a fejemben" csak a filmekben van :)

Többnyire az emberi hülyeséget és nemtörődömséget szokás kihasználni valamit "feltörni" vagy információhoz hozzájutni.

2012. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!