Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-be hogy lehet ezt...

Excel-be hogy lehet ezt megoldani? Milyen függvénnyel, vagy sorba rendezéssel? (lent)

Figyelt kérdés
Feladat: van 2 oszlop (az egyik betűket tartalmaz, a másik számokat. Úgy kell kimásolnom a számokat másik oszlopba, hogy úgy legyenek rendezve a számok, hogy megvan fordítva. tehát ha a sorrend föntről kezdődve pl. 400, 60, 350..akkor az alulról kezdődjön. Tehát alulról kezdődjenek ezek a számok. Jobban nem tudom megfogalmazni:) A betűkódok már felvannak cseréléve a feladatban, az én feladatom, hogy a számokat is igazítsam a betűkódok mellé. (mintha 180fokkal elfordítanánk a számos oszlopot:D) Remélem valaki érteni fogja:) Senki nem tudott nekem segíteni:/ 2007-es office-om van. Előre is köszönöm!

2012. szept. 18. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Kijelölöd, majd Sorbarendezést (kezdőlap/rendezés és szűrés) csinálsz. Amikor rákérdez, akkor két lehetőség van:


Ha bővíted a kijelölést, akkor a sorok az oszlop elemeivel együtt mozognak, így a szám mellett a betűk sorrendje is változik, azaz minden marad egymás mellett (ahány sort csak érint az oszlopod).


Ha folytatod az aktuális kijelöléssel, akkor minden egyéb sor marad ugyanabban a helyzetben, és csak a számok fordulnak meg. Ha a betűk helyzete már jó, akkor ezt a lehetőséget alkalmazd.

2012. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! amit te írtál azzal tényleg működik! Csakhogy most jöttem rá, hogy az egyik oszlopban más betűkódok is vannak, mint a másikban...totál megvan bolondítva ez a feladat...hagyom is a f*szba:( nem való ez nekem :D de azért neked köszönöm a gyors választ!
2012. szept. 19. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!