Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 95ös bios-ban hol tudom a...

95ös bios-ban hol tudom a boot-ot beállítani?

Figyelt kérdés
Igazából be tudom kapcsolni hogy boot-oljon, csak hogy, xp-t akarok a gépre tenni, és amikor azt beolvassa, megcsinálom a particiókat, leformázom és telepíti, utána újraindul a gép, igen, és itt megint beolvassa a cd-t és mindezt elkezdi megint, nem megy tovább. Mert amikor beolvassa a cd-t, nem azt írja, hogy cd-röl való olvasáshoz nyomjon meg egy gombot, hanem autómatikusan elindul, ezt be lehet állítani hogy mégis meg kelljen nyomni egy gombot hogy beolvassa, vagy más lehet a probléma. Ha nem érthető amit leírtam akkor megpróbálom átfogalmazni.

2012. szept. 20. 10:08
 1/5 algopirin ***** válasza:

Régebbi bios-oknál még nincs külön boot menü.

Csak egy opció van melyik meghajtóról bootoljon pl. floppy, C-drive, CDrom, other boot device.

Boot sequence vagy valami ilyesmi a neve, kurzor nyilakkal lehet benne váltani vagy +/- jelekkel ezt bios-a válogatja.

Viszont ha „nincs telepítéséhez nyomjon meg egy gombot” az nem normális de attól még ugyan működhet ha ténylegesen befejezte a telepítést és direktbe a „C” röl bootol legközelebb.

2012. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 algopirin ***** válasza:
Viszont ugye a kábelezésnek vagy „jumpernek” ugy kell lennie „primary master” amit a „C” winyonak szeretnél máskülönben nem biztos azt fogja annak venni ha több winyo is van a gépben, régi biosnál még így működik nem lehet direktben kiválasztani melyik winyorol bootoljon.
2012. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi az a winyo? Esetleg tudsz valami direkt megoldást ebben az esetben vagy keressek fel egy mestert?
2012. szept. 20. 10:29
 4/5 algopirin ***** válasza:
Szerintem keress fel egy „mester”, ha már itt elakadtál.
2012. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 algopirin ***** válasza:
Esetleg vedd ki a cd-t mielőtt újra indulna a gép ha előtte működött és jó helyről bootolt volna azután is kéne menni, persze ha amúgy a telepítést befejezte és nincs a továbbiakban szüksége a telepítő lemezre.
2012. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!