Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » *. IMA és *. IMZ (floppy...

*. IMA és *. IMZ (floppy image) fáljt hogy tudok lemezre írni?

Figyelt kérdés

WinImage nevű programmal próbálkoztam, de nem sikerült, hibát ír ki.Találtam még a gépemen RawWrite-t, ez kiírja, de nem jól.

Melyik program lenne alkalmas?


2012. szept. 21. 21:21
 1/3 algopirin ***** válasza:

Ha boot floppy-ról van szó pl. win98-nak a floppy boot disk-je, akkor a nero elvileg beolvassa bootsectornak és utána írja rá a többi adatot, ha így akarsz pl. bootos win98 cd-t csinálni.

Egyéb dologra meg nem tudom minek kéne a floppy image?!

Ha a tartalmára vagy kíváncsi kilehet "csomagolni" pl. amit említettél winimage ha erre van szükség és nem megy szólsz és előkotrom anno mivel csináltam ilyet, csak hát floppy image elég régen kellet már.

2012. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

MS-DOS 5.0 telepítőt szeretnék kiírni :D Nem őrültem meg, bemutatóra lesz Windows 1.1-el egy 386-os gép :D

Kicsomagolni próbáltam már, de nem ismeri fel úgy a lemezt :(

6.22-es DOS telepítőm van eredeti (!!!), de az túl jó...

2012. szept. 25. 22:57
 3/3 algopirin ***** válasza:

386-os gép és még működik, hiába azért régen tudtak még vasat csinálni na :)

Ezek szerint akkor még van működőképes floppy lemezed vagy mire akarod kiírni ?!

Floppyra ki kéne írnia WinImagenak jó régen Quark regdisket meg hasonlóakat azzal csináltam sokáig még xp alatt is persze simán benne van hogy eleve eloxidálodott már maga a floppy és nem lehet normálisan írni vagy eleve a file sérült.

.ima elvileg pont a winimage file-a az .imz meg a tömörített verziója.

Másik megoldás bár az nem tudom mennyi értelme van virtualis floppy drive és ha oda kinyitja onnan visszaírni ?!

Működő virtuális floppy driveot tudok adni, ami xp-ig tuti működik az fölött már nem próbáltam.

De lehet egyszerűbb keresni a neten működő image file-t, valahol biztos akad ?!

2012. szept. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!