Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kéne egy hangfájlt...

Hogy kéne egy hangfájlt magasabb hangra konvertálni?

Figyelt kérdés
Hali, az a gond hogy fel lett véve mikrofonnal egy előadás és mindig valaki a hátsó sorból(20 sor) kérdezett attól aki előadást tartott. Szóval hogy kéne hangot rátenni úgy, hogy megint az előadó ne ordítson? Mert így alig hallani, Audacity-ben próbáltam eddig

2012. szept. 24. 15:32
 1/2 Tami976 válasza:

Hát, ez az előadás sem a Műszakin lett felvéve :)


Adott hangszakaszt, ahol a kérdező kérdez, kijelölöd, majd növeled az erősítést. De nem hinném, hogy sokat segít. A jel-zaj viszonyon ugyanis nem igazán tudsz állítani.


Próbálkozhatsz esetleg még zajszűréssel is (van az Audacity-ben, egész jó minőségű) és utána az erősítést, de szerintem csak még érthetetlenebb, tompább lesz a hang.


Mivel írtad a kulcsszavaknál, hogy kamera, szerintem az lesz a legjobb, ha fejhallgatóban meghallgatod, mit mond az illető, majd az alapján feliratozod a felvételt.

2012. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Felirat sem rossz ötlet :) Hát nem műszakin, csak a kezembe adtak egy profi kamerát, mirofonokkal amit életemben nem láttam és holnap jösz kamerázni :D Na erről ennyit.. :D Köszi a választ!
2012. szept. 25. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!