Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet hogy azért nem tudok...

Lehet hogy azért nem tudok online játszani (pcn), mert túl lasú a netem (legalapabb digi)? Vagy a tűzfal miatt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen net, még az 1 mbites ADSL is elegendő ahhoz, hogy lag nélkül játssz bármelyik játékkal...tűzfalad lefogja
2012. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!


A Digi -úgy hallottam- NEM oszt publikus IP címeket. Sok-sok előfizető használja u. azt az IP címet. Még egy hagyományos ADSL netnél is, ha meg van osztva router-rel, be kell állítani a "port forwarding"-ot, esetleg tűzfalat (mind router mind PC-n, és nem csak az op. rendszer saját tűzfalát, hanem tűzfalat is tartalmazó vírusírtót, kiegészítő tűzfalakat is).


Nézd meg a hálózatok közt, hogy hány munkacsoportot látsz (Windows-nál ált. 1), illetve a munkacsoportban hány gépet. Ha olyan gépet látsz, ami nem a Ti lakásotokban van, akkor tényleg közösen használjátok az IP címet, ráadásul hálózatba vagytok kötve a szomszéddal, emelettel, háztömbbel (attól függően,hány PC-t látsz a munkacsoport alatt).

Fogynak a 4-es verziójú IP címek, így spórol a Digi. És ez nagyon gáz, márcsak a biztonsági kockázat miatt is.

Ha ez az eset áll fenn, akkor veszett fejszenyél - port forwarding-ot felejtsd el, nem tudod beállítani azon az eszközön, ahonnan ti is kapjátok a Mennyei mannát.

2012. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 optimus8 ***** válasza:

Publikus IPv4 cím nélkül márpedig nem éri el az internetet se, ugyanis a privát IPv4 címek interneten soha nem fognak részt venni. Ahhoz mindenképpen NAT-olni kell őket. Ha ugyanazt az IP-t használná bárki (akár publikus, akár privát, nyilván egy domain-en belül), az IP cím ütközést okoz, így az megint nem állja meg a helyét, hogy többen egy IP-t, mert használhatatlan lenne számára a hálózat.


Amire te gondolhattál, az egy publikus IPv4 használata NAT-tal (ami valójában PAT - Port Address Translation), mert úgy egy IP mögül több gép is használhatja ugyanazt a címet, de ehhez nyilván egy router mögül kell lenniük, mert az a router fogja a címeket átfordítani privátból publikussá.


A kérdező kérdésére válaszolva: én játszottam még anno Warcraft 3 RoC-vel 56 kbps-ses betárcsázós nettel (max. 3KB/s) úgy, hogy akadás nélkül ment ;)

2012. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

kössz Octopus a kioktatást!

Én pontosan tudom, mire gondoltam - az, hogy közérthetőbben fogalmaztam téged miért zavar, míg valótlant nem írok?

2012. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

kösz mindenkinek, akkor hogyan tudnék játszani? más szolgáltató vagy mi?

(Amugy nem értek ezekhez)

2012. szept. 28. 16:50
 6/9 optimus8 ***** válasza:

Kedves 3. válaszoló! Én nem oktattalak ki téged, de ha neked az jött le, ám legyen. Azért az írásodban fogalmazhattál volna pontosabban is, még akkor is, ha laikus szeme átsiklik egy-egy apró bakin!


Warcraft 3-hoz pl. ki kell nyitni a tűzfalon a 6112-es TCP portot. Ha van routered, akkor azon is ÉS a számítógépen is; ha nincs router, akkor csak a számítógépen - a lényeg, hogy utána kell nézni, nem-e blokkolja valami az adott portot. Azt, hogy egy játék melyik porton kommunikál a neten, azt bárhol könnyen megtudhatod.

2012. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb a gép ipjét demilitarizált zónába tenni, nyisson minden portot és kész.
2012. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
win 7 alatt ezt hogy kell?
2012. okt. 10. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak simán a win7 tűfala alap beállításokon nem tiltja a kapcsolatokat, mindig kérdez előtte. Ha van vírusirtód, akkor annak az engedélyezési listájára kell felvenni a programokat.
2012. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!