Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik Pneumatika szimulátor?

Létezik Pneumatika szimulátor?

Figyelt kérdés
Pneumatika, Mechatronika, Hidraulika Olyan programot keresek amiben ilyen kapcsolásokat lehet összerakni és szimulálni.
2012. okt. 3. 17:52
 1/8 Komplikato ***** válasza:

[link]


Csak ezt találtam ami egyben van és nem csak ilyen oktató asztal/tábla jellegű. Persze nem is ingyenes ... de van trial.

2012. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Festo-nak van egy nagyon szuper szoftvere: FluidSIM a neve. Van belőle külön hidraulikus meg pneumatikus is. Szabványos jelképekből össze tudod állítani a kapcsolásokat, majd azokat tudod szimulálni is, mindenfélét be tudsz rajta állítani, veszteségeket, surlódási tényezőket stb. Lehet benne elektropneumatikus, elektrohidraulikus kapcsolásokat is csinálni, sőt arányos technikát is tud. Nagyon sokoldalú program. Nézz utána. Van demo verziója, az is elég sok mindent tud.
2013. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta ráakadtam a FESTO programjára. Nagyon jó, pont ilyenre gondoltam. PLC-ből is van ilyen vajon ?
2013. jan. 13. 15:09
 4/8 anonim válasza:
Hát a FluidSIM-ben lehet betenni plc-t a kapcsolásba, de azt sajnos csak funkcióblokkosan lehet programozni. Nem tud létradiagrammot vagy utasításlistát. Én is ilyen programra vágyom, amiben lehetne hidraulikus vagy pneumatikus kört tervezni plc-vel, amit normálisan lehetne programozni és az egész rendszert le tudnám szimulálni. Szakdogához jól jönne.
2013. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nos megtaláltam a megfelelő programot: Automation Studio

Hasonló a FluidSim-hez, de itt már a PLC-t lehet létradiagramban programozni. Ebben is lehet pneumatikus, hidraulikus, arányos, elektromos kapcsolásokat készíteni. Nagyon jó kis progi.

2013. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt már én is nézegettem. Utasításlistás programozást lehet vele?
2013. febr. 15. 19:03
 7/8 anonim válasza:
Azt nem. Csak létrát tud.
2013. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi festo plc-n vizsgáztunk, viszont a pneumatikus oldala már vituális volt.
2013. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!