Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan csináljam, hogy lássam...

Hogyan csináljam, hogy lássam Ubuntu-n keresztül is a fájlokat?

Figyelt kérdés
Win7 és Ubuntu is van a gépemen. Azon a partíción amin az Ubuntu van még van jó pár dolog (filmek, zenék, stb) de azokat nem látom, mert úgy mutatja mintha azon a partíción csak az Ubuntu lenne. Hogyan oldjam, meg, hogy lássa a többi fájlt is?

2012. okt. 6. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Ubuntu által használt fájlrendszert a Windows nem tudja olvasni.

Tippek: [link]

2012. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A.) Legszebb megoldás: 3+1 partíció: win rendszer, ubuntu rendszer, közös adatok + swap ha kell

B.) Csúnya megoldás: win 7-re olyan kiegészítőt pakolni, ami bele tud olvasni az ext3-4-be. Ennek az a veszélye, hogy esetleg gányolni fog és az Ubuntu azt majd nem tolerálja.

2012. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tiszta a kérdés, de ha ubuntuból akarsz látni win partíciót akkor asszem semmit se kell már tenned, mert listázza és dupla klikkel csatolja is, de ha nem az ntfs config még mindig létezik.
2012. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sajnos a windows ennyire primitív operációs rendszer, hogy a saját sz@rságain kívül semmit nem ismer fel.
2012. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Windowsból meg az ext3, ext4 fájlrendszert kell éretni ehhez felraksz valami drivert.


Ez ext2 és 3al biztosan megy: [link]

2012. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat de én úgy értem,hogy van 2 partíció a merevlemezemen, az egyiken a Win7 a másikon az Ubuntu és még netről letöltött fájlok. Szóval azon a partíción amin a Ubuntu van, ott vannak a filmek, zenék is de amikor Ubuntu-n nézem azt a partíciót akkor csak a saját fájlait látja a többit ami még azon a részen van nem.

2012. okt. 6. 11:49
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül meguntam és csináltam még egy partíciót amin csak az ubuntu van :)

Köszi a válaszokat!

mindenkinek ment a zöld

2012. okt. 6. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!