Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excellben hogy tudom ezt...

Excellben hogy tudom ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan számok a táblázatomban amelyek 0-val vagy több 0-val kezdődnek (pl 00123) és azt szeretném elérni hogy a nullák ne tűnjenek el.

A helyzet az, hogy ha szöveggé alakítom őket akkor azután már nem tudok velük számokra vonatkozó függvényeket csinálni.

Van esetleg valakinek valami tippe erre?



2012. okt. 6. 13:40
 1/5 algopirin ***** válasza:
Celaformázás/egyéni
2012. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem olyat akarsz, aminek nincs értelme (a nagyobb helyiértékekre nullát), és ezért nem is engedi az excel!

Ilyen számok nem léteznek, így ezeken matematikai műveleteket sem lehet végezni.

2012. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 algopirin ***** válasza:
45%

De lehet és nem csak matematikai műveletekhez szokás használni, pl. van hogy ezzel csinál az ember sorszámozást ahol van 0001,0002, stb.

Cellaformázás és egyéni beállítások.

Ha meg nem ismered az adott programot alapszinten minek szólsz bele....

2012. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ne csak szövegelj, hanem írd is le te nagyokos, ha már ennyire tudod!
2012. okt. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 algopirin ***** válasza:

" Cellaformázás és egyéni beállítások. "


ez szerinted mi ?


De mivel ennyire okoskodsz tessék:

[link]


Hogy az egyéni beállításokban hol van azt meg úgy se fogod megtalálni ha már a "szövegértés" se megy :)

A kérdezőnek meg priviben elküldtem hol és mit kell beállítani screnshottal, te meg szenvedjél ha nem ismered fel ha valamit nem jól tudsz, nem ciki én is van hogy benézek valamit de akkor legalább elismerem, és nem bunkozok.

2012. okt. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!