Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan software,...

Létezik olyan software, amivel rudak, csuklók, rugók, kötelek, csigák, stb modellezése megoldható? De nem játék szinten, hanem mint fizikai szimuláció?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 15:42
 1/10 algopirin ***** válasza:

Kérdés hogy pontosan mire is kéne?

Magyar fejlesztésnek ott a newton2

[link]


Nem túl profi és kicsit fapados szerintem de alap dolgokra megteszi, ha modellezni kell csak és elég egyszerű használni.

2012. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért, mi az amire kellhet még? Esetleg mást is tudzs mondani, hogy összehasonlítsam?
2012. okt. 7. 17:39
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy ez a Newton igazi fizikát számol, vagy csak meglévő alap elemeket modellez kinematikailag. Nekem konkrét fellépő erők és feszültségek kellenek!
2012. okt. 7. 17:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet hogy mégis jó, megnézem a demót. De az árát sehol nem találom!
2012. okt. 7. 17:47
 5/10 algopirin ***** válasza:

Newton ba nem igazán lehet pl. külső 3D objektumokat behozni, így elégé korlátozót az objektum kezelése, amit én láttam abban így volt lehet azóta ezen javítottak.

Ha valami komplex gépet akarsz összerakni arra nem igazán való, oda már nagyobb kategóriában kell gondolkozni van direkt CAD alapú mechanikai szimulátorok, de amit ismerek az sun solaris-on fut az meg nem igazán házi körülményekre való, Pc meg windows környezetben ezt ismerem csak.


Szerintem ha gugliban beirod " physics simulation software" előbb fogsz találni.

2012. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 algopirin ***** válasza:
Jah hogy neked " Nekem konkrét fellépő erők és feszültségek kellenek!" szerintem ilyesmire felejtősek ha az kell hogy tényleg működik-e egy adott gép az még talán de hogy ennyire komolyan akarsz modellezni valamit nem hiszem hogy házilag meglehetne oldani elérhető áru software-el meg gépet is alá, ott már sun meg silicon graphics kb. azon a szinten kezdődik azt meg inkább "bérmunkában" szokás kiszámoltatni.
2012. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vajon létezik ehhez hasonló ingyenes tudományos project?
2012. okt. 7. 18:04
 8/10 algopirin ***** válasza:

Ingyenes kétlem, ha találsz is pc-windows software-t ami ezeknek az igényeidnek megfelelnének 2-5-10miliban nyugodtan gondolkozhatsz és még lehet nem is mondtam sokat, gép meg alá megint nem két forint.

Elképzelhető vannak olyan alapítványok amik pl. ilyen fizikai számításokat támogatnak gépidővel, de ezt nem tudom.

2012. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rengeteket keresgéltem, de enem igazán találok jót. A physics simulátorok általában a real time játék szimulációkra mennek rá, és kétlem hogy megbizható és dokumentálható fizika lenne mögöttük. A műszaki AutoCAD és hasonló szoftware-ek meg általában olyan csomagban vannak, amikben 1000-szer több dolog benne van, mint ami kell, és baromi drágák. Ugyanakkor a tudományos kutatásokhoz tipikusan nyílt kódokat fejlesztenek, és ilyesmit keresek, de nem találok.
2012. okt. 7. 18:19
 10/10 algopirin ***** válasza:

Ebben így nem tudok segíteni ennyi ötletem volt csak, BME-t esetleg megkörnyékezni nekik mi van vagy mit tudnának ajánlani ?!

Más ötletem nem lenne, meg eleve valami fizikai fórumot keresnék inkább ez nem kifejezetten ide való, hát ha olyanban vannak akik jobban tudják.

2012. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!