Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most hallottam egy számomra...

Adam934 kérdése:

Most hallottam egy számomra még ismeretlen OP rendszerről az Ubuntu-ról. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Mire lehet jól használni és mire nem? Gondolok itt a játékokra, film letöltésekre, különböző office-ban könnyen megnyitható dokumentumokra (ezeket pl tudja kezelni) vagy pdf. Netezés milyen rajta a kedvenc vírusírtóm az Avast fut rajta? (mindenkinek más jön be nekem ez) És esetleg a gépemen fent hagyhatom a Win7-et és mellette fent lehet ez az OP rendszer? Láttam már olyan gépeket amik felajánlották h a Linoxot vagy az Xp-t akarom futtatni.

2012. okt. 8. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó és több változata is van, szóval válogathatsz közülük (én pl. Kubuntut használok). A játékokat leszámítva mindent fainul lehet vele csinálni, vírusírtó nem kell, egy jól bekonfigurált tűzfal bőven elég (a tűzfal egyébként be van építve nem kell külön program). Természetesen fölteheted Win7 mellé, telepítésnél föl is ajánlja. A játékokat a wine nevű programmal tudod futtatni, ami egy windows emulátor tulajdonképpen, de sajnos még nem minden játékot tudsz így futtatni, szóval, ha nagy gamer vagy akkor windows mellé tedd fel és próbálgasd, kicsit tanulni kell, de sztem megéri. Én már nem is használok Windowst, annyira megszerettem, pedig nem vagyok egy számgép guru.
2012. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni lehet rajta, megnyit mindenféle file-t. Vírusirtóra nincs szökséged, mert nem nagyon vannak rá vírusok, elég biztonságos rendszer, veri az osx-et.


A játékok már más tészta, van amit tud futtatni, van amit nem. Régebbi win-es játékok többnyire elmennek rajta, de a legújabbakkal van szívás. minimális új játékot portolnak linuxra, de kérdezz rá az ubuntu fórumon hog yhogy van ez.


A netezéssel nincs baj.


Ami szívás az ha a telepítés után valamelyik hardver nem működik megfelelően, vagy semmilyen módon akkor rengeteg fódumot kell végigbogarászni, hogy működésre bírd. De az új Ubuntuval már nem volt ilyen gondom.


Nem árt hozzá 4 évesnél újabb számítógép.


Lehet dual boot-ot csinálni, megfér az ubuntu meg a win.


Egyébként telepítheted windows alól is a wubi nevű programmal. Javaslom először azzal próbáld ki.

2012. okt. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ilyen idióta nevek xD Ubuntu, Kubuntu xDDD nos köszönöm szépen majd lehet vmikor rászánom magam :D és CD DVD írással/olvasással h boldogul, arra is van külön programja?
2012. okt. 8. 23:48
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 neked is köszönöm :)
2012. okt. 8. 23:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, van mindenféle program, dvd író is. Minden programból többféle van, az alapértelmezett programok attól függnek milyen grafikus felhasználói felületet használsz.
2012. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a Windowshoz vagy szokva,akkor egy ubuntutól véresre kaparod magadat.
2012. okt. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6: mikor használtál utoljára Ubuntut?

Kérdező: az Ubuntu lemezei úgy vannak kialakítva, hogy arról bootolva egy teljes értékű rendszer töltődik be a memóriába. Vagyis anélkül ki tudod próbálni, hogy a winyódon bármit változtatnál.

A WIN-re készült játékok tényleg bajosak picit, de azért nem lehetetlen játszani velük.

2012. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vírusirtónak a clamav programot szokták ajánlani. Van még a wine, amivel Windowsra készült programok is futtathatók, bár nem mindig mennek úgy, mint Windowson. Például nálam megy a NotePad++ (COBOLhoz kellett), csak annyiban bosszantó, hogy nem tud egészen új fájlt elmenteni.

Filmek, fájlok oké, játékokra njem annyira.

2012. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A játékokat leszámtva tökéletes alapdolgokra.

Amit alapból kezel az irodai cuccok integrálva vanna,valamint a pdf és a torrent is.

Átlag játékokkal nem játszó felhasználónak tökéletes,főleg mivel gyorsabb mint a win7,azonos harwaren.

Ami nálam szembetűnőváltozás volt az az,hogy nem zörög úgy a hdd tőle mint a wintől egy 5 éve gépen.


Amit még fontos tudni,hogy egy windows felhasználó örül mert megtudta oldani,addig egy linuxos boldog mert tudja hogyan kell.

Drivereket természetesen itt sem kell telepíteni,illetve ha kell ,akkor pedig felajálja magától,neked csak választanod kell,de nekem mindíg,mindent felismert még azt is mit a win7 nem.

2012. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy kipróbáltam több linux disztrót de nekem az ubuntu jött be legjobban.Ez a legelterjettebb és nálam a legstabilabb is ,ezzel még semmi gondom nem volt.
2012. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!