Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi rádió hatású effekt...

Régi rádió hatású effekt felvett hangra!?

Figyelt kérdés
Egy általam felvett hanganyagot szeretnék olyan hatásúvá tenni, mintha régi rádiófelvétel lenne (1956-os műsor részeként kerülne lejátszásra). Létezik erre valamilyen program, vagy hangsáv, amit rá tudok húzni az eredetire (mondjuk Sound Forge-al)? Köszönöm előre is a választ!

2012. okt. 11. 16:48
 1/7 tabaki ***** válasza:

Valószínűleg akár Audacityvel ki lehet keverni:


[link]

2012. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. És melyik szűrővel érem el a hatást?

[link]

2012. okt. 12. 08:47
 3/7 tabaki ***** válasza:

Megfogtál, mert ezen a gépemen nem tudom kipróbálni, de valószínűleg megpróbálnám túlerősíteni, úgy, hogy a zajt engedélyezem, a hangerőt le-lehalkítanám, egy kis visszhangot raknék rá. Kétségtelen, hogy a legtöbb dolog az efféléknek a kiszűrésére szolgál inkább...

Szóval, ha hozzájutok, megpróbálok valamit kísérletezni.

2012. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet, de most meg nincs mikrofonom a hétvégén, úgyh nem tudom rendesen kipróbálni!


http://www.youtube.com/watch?v=HqHIrQ7A3i8

2012. okt. 13. 10:52
 5/7 tabaki ***** válasza:

Elnézést, tegnap nem voltam hálóközelben. Közben próbálkozgattam, de a Youtube-mintád alapján úgy tűnik, kissé túllihegtem a dolgot. Mindenesetre a mellékelt linken megtalálhatod némi kommenttel, aztán vagy kezdesz vele valamit, vagy sem. Sajnos, teljesen lehalkított hangszóróval dolgoztam az éjszaka közepén, és azzal nem tűnt fel, hogy milyen erősre sikeredett az alapzaj, ez természetesen nem szándékos.


[link]

2012. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő segítséget! Kipróbálom őket, de jónak tűnik, főleg a 3. eredménye!
2012. okt. 15. 15:26
 7/7 tabaki ***** válasza:
:)
2012. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!