Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel le...

Van olyan program amivel le lehet szedni a pixelezett képröl a pixet?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet csinálni mivel?

Kétféle kép létezik. Pixelgrafikus és vektoros. Egyik nincs meg pixel nélkül, a másikban meg nincs pixel.

Ha esetleg bővebben kifejtenéd, mire gondolsz…

Ha olyan képekről van szó, amely nem réteges, s egyes részek ki vannak takarva nagyméretű négyzetekkel, azt nem lehet leszedni úgy, hogy előtűnjön az, ami alatta van.

A veszteséges tömörítésből adódó zajt, vagy túlságosan felnagyított, interpolációval megnövelt kép zaját szűrőkkel, retus-eszközökkel lehet csökkenteni, eltüntetni. De pontosan olyan soha nem lesz, mint egy valós nagy felbontású kép.

2012. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi van? Fotóról van szó? Centiméterben akarod átméretezni és pixelben van? Képszerkesztők ezt tudják, csak be kell állítani. Például az Irfan View.
2012. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolt, hogy egy cenzúrázott képről leszedi azt, és meglátja mi volt a kitakarás helyén.


Egy sima jpg vagy bármilyen képformátum esetén ez nem fog működni, mert már az új információ van belementve, és ami a kitakarás helyén van az törlődött.

2012. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam, hogy a letakart képet úrja vissza lehet állítani az eredeti formájára. Azt mondták h ez lehetséges, de akkor sajna mégsem. :(
2012. okt. 12. 23:19
 5/6 anonim ***** válasza:
lehetséges, de nem jpgben... vannak (tudomásom szerint) olyan formátumok amelyek elmentik egy bizonyos ideig az előző mentést, de ha már itt tartunk, akkor mondjuk te is pixelezhetnéd tovább... Pl ha mondjuk painban fenagyítasz vaamit maxra akkor 1 pixel helyére 4et raksz (saját kézzel) és ha szerencséd meg tapasztalatod van akkor sikerrel jársz, de ajánlom ne paintot használj csak mondtam egy példát. xd
2012. okt. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet visszaállítani. A számítógépet úgy is elképzelheted, mint egy rekeszekre osztott szekrényt. Egy rekeszben egy dolog tárolható. Ha elöl beteszel valami, ami benne volt, az hátul kiesik.


Írja itt előttem valaki, hogy vannak formátumok, amelyek egy ideig megőrzik az eredeti tartalmat is. Nincs. Nem is értem, mire gondol. Karácsonyig? 4-5 újramentésig?


Olyan pixelgrafikus képformátumok vannak, amelyek ismerik a rétegtechnikát. Pl. ha egy képről úgy takarok ki valamit, hogy egy ráhelyezett rétegen dolgozom, az eredetit sértetlenül hagyom, s rétegesen mentem el, akkor a felső réteg kikapcsolásával előtűnik az eredeti kép. Ilyen formátum pl. a psd, tiff.

2012. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!