Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsek Linux -...

Hogyan telepítsek Linux - Meego-ra?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy acer netbook-ot a fentebb említett operációs rendszerrel felszerelve, és rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem értek hozzá.

Az lenne a legfőbb kérdésem, hogy hogyan telepítsek, illetve honnan telepítsek programokat, mert egyelőre a zene/film lejátszást sem sikerült megoldanom. (mpeg-1 layer 3 (mp3) decoder plugin) <-- Ő hiányzik, de hiába töltöm le, nem tudom telepítenui.

Ha valaki ért hozzá, kérem segítsen!



2012. okt. 13. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem egy gyakran használt Linux, az biztos. Szépnek szép, de úgy tűnik, alapból alig van rajta valami.


Mivel RPM csomagkezelője van, én javasolnám, hogy RedHat-hez vagy Fedora-hoz való csomagokat próbálj meg telepíteni.


De biztosan van benne valamilyen grafikus csomagkezelő is. Onnan próbálj telepítgetni. Videó lejátszáshoz pl. VLC-t érdemes használni.

2012. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm. :)
2012. okt. 14. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Sose hallottam erről a disztribúcióról. Pedig sűrűn szoktam lapozgatni a distrowatch.com-ot.


Szerintem töröld le az egészet a francba, és telepíts valami normális oprendszert. Kezdőnek egy Linux Mint Cinnamon edition pont megteszi. Nekem nagyon szimpatikus a Sabayon is, de még csak live USB-ről próbáltam ki, nincs benne sok tapasztalatom.


Általában minden disztibúciban van egy programocska, amivel alkalmazásokat tudsz letölteni, törölni stb. Ubuntuban ezt úgy hívják, hogy Ubuntu Software Center, a Mint Software Managernek hívja, a Sabayon pedig pl. úgy, hogy Rigo.


És minden mai modern disztrót ki tudsz próbálni telepítés előtt. Felrakod az .iso file-t egy USB-re ( [link] arról bootolsz, és látod, hogy mi minden van rajta alapból, hogy néz ki a desktop stb.

2012. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!