Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Behalt a Windows. Hogyan...

Fejerm kérdése:

Behalt a Windows. Hogyan mentsem le jelszóval védett dokumentumait?

Figyelt kérdés
Kékhalállal elszállt a Windows Xp és nem tudom életre kelteni. Egy másik géppel szeretném lementeni róla az adatokat, hogy újra tudjam telepíteni, de a jelszóval védett dokumentumok mappához nem tudok hozzáférni. (A hozzáférés megtagadva.) A jelszó megvan. Mit tudnék csinálni?
2012. okt. 17. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hirens boot cd-n van mini xp esetleg azzal?
2012. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ilyenkor beszoktunk dugni egy Linuxos CD-t,és azzal szépen mindent meglehet csinálni,
2012. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, mindkettőt megpróbálom. Bár nem lesz egyszerű, mert Linuxot még nem láttam meg erről a hirensről sem hallottam. Ha valaki tud valami progiról vagy hasonló egyszerűbb megoldásról, akkor megköszönöm.
2012. okt. 17. 12:21
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez ugyan egy CD-re írható, és bootolható vírusírtó, de linux alapú, és rendelkezik fájlkezelővel.


Ki kell írni CD-re, róla bootolni, úgy indul mint egy op.rendszer. Onnantól már át tudod menteni az anyagaidat.

2012. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:
Nem harap a linux, amennyi kell a dologhoz, hamar kitapasztalod. Semmivel sem bonyolultabb a Windowsnál, a fájlokat ugyanúgyl át tudod húzni az egyik ablakból a másikba. Az megeshet, hogy a kívánt meghajtódat mountolni kell (különben nem olvassa), de vélhetőleg a képernyőn látszik az ikonja, akkor duplakattal vagy jobbgombos menüből megvan. Szerintem Ubuntu live CD tapasztalat nélkül is elég kényelmes.
2012. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és az is előfordulhat h a linux miatt a többi meghajtóról is elveszik az adatod :D :D
2012. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kékhalál: hardveres hiba, jó eséllyel némi alkatrész-csere megoldja.

Teszteld le ennek alapján: [link]

2012. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6

Alive CD-ről futtatott linux nem települ a gépre, CD-ről fut az op.rendszer, hogy vesznének el a meghajtókon lévő adatai?

2012. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Sikerült megoldanom a dolgot, letöltöttem a Fedore Linux live cd-t, kiírtam, bootoltam róla és gyönyörűen látott mindent, le is tudtam menteni a dolgokat pendrivera.


Előtte próbálkoztam 2 másik linux live-val, az egyikben nagynehezen megtaláltam a fájlokat de másolás, törlés meg hasonló opciókat nem sikerült találnom pedig felhasználó-barátként hirdették így azt hittem a magamfajta balfa*-nak jó lesz.


Szóval ezt a Fidoret tudom ajánlani a microsoftos tápon nevelkedett sorstársaknak! :)

2012. okt. 17. 14:33
 10/11 A kérdező kommentje:

Róla van szó:

[link]

2012. okt. 17. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!