Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom azt megcsinálni,...

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy pl. lefotózom a számítógépen az asztalt print screen-el és azt elmentem kép ként (jpg)?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megnyomod a bill gombon azt, hogy Prt Sc. Általában így van rajta a billentyűzeteken. Aztán ha megnyomtad utána írány a Paint, szépen CTRL + V és akkor mentés, mentés másként és alul kiválasztod, hogy milyen formátumba szeretnéd elmenteni a fájl. :)
2012. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van a Windows-nak egy Paint nevű beépített képszerkesztője.

Printscreen -> Start Menu -> Programok -> Kellékek -> Paint -> CTRL+V -> Fájl menü -> Mentés másként -> Kiválasztod a mentés helyét, a fájl nevét, illetve a kívánt formátumot (JPEG) -> Mentés.

2012. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Komplikato ***** válasza:

Mert ugye alapból a Print Screen az BMP-be menti a screen shotot és egyszerre egy darabot ment le a HDD-re és a vágólapra.

Ha nem akarsz vele ennyit szórakozni, akkor van kismilió program ami tud ilyen funkciót beállítható hot key kombinációval és ott előre beállíthatod, hogy JPG, de még azt is konkrétan milyen beállításokkal vagy azt, hogy sorszámozza őket, stb.

2012. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!