Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan válhatnék nagyon profi...

Hogyan válhatnék nagyon profi a Libre Office és más hasonló programok (Open Office, Microsoft termékek) használatában?

Figyelt kérdés

Ahova tanulni járok, ott a Libre Office-t tanítják, sehogy se értem a használatát. Mikor elméletileg magyarázzák el azt megértem, de gyakorlatilag nem tudom alkalmazni. Otthon párszor gyakoroltam, ezek a gyakorlások sikerültek is, de órai gyakorlat során rendszeresen elvérzek. Nem tudom könyvből meg lehetne-e tanulni ezt valahogy, már nézegettem könyveket, de azokban általánosságban esett szó mindenről, ami éppen nagyon nem ment az nem volt benne. Meg aztán az informatika könyvből csak kicsit tanulható, gyakorlatban kell vele igazán tisztában lenni. Aki hasonlóan nagy küzdelmet folytat vagy folytatott ezekkel az Office programokkal, annak mi segített, vagy mivel próbálkozik, hogy jobban menjen?

Tanfolyamot ne nagyon ajánljatok mert ezek nagyon drágák, szóval nem tudnék rájuk járni.

Ja és még annyit, hogy közép- és általános iskolában jó voltam infóból, általánosban igazából nem sok hasznos dolgot tanultunk, középiskolában viszont tényleg tanultunk és sokat gyakoroltunk, és ott értettem is a dolgokat (Microsoft Office-t használtunk). Ahova most járok, ott csak megmutatják, mit kéne csinálni, kapunk feladatot, amit meg kéne tudnunk csinálni, de egy témánál csak egyszer vagyunk, nem gyakoroljuk, nem tudom megcsinálni a feladatokat.

Szóval most nagyon jól jönnének az ötletek, szerintetek hogyan tanulhatnám meg használni ezt a programot (libre Office)?



2012. okt. 20. 16:57
 1/5 Argloss ***** válasza:

YouTube-on találhatsz ezekről is videót. Na persze nem mindegy, hogy éppen szöveget, táblázatot, prezentációt, adatbázist, stb. akarsz csinálni. És persze az sem mindegy, hogy milyen szinten, mert a táblázatkezelőhöz (Excel, Calc) nem árt némi matek tudás is és logikus gondolkodás, mert egészen komoly függvényeket is lehet használni benne.

Jóval célirányosabban kellene foglalkoznod vele.

2012. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ejbenjaro ***** válasza:
Majdnem olyan mint a Microsoft Office, mit nem értesz rajta?
2012. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsi a késői válaszért.

Amit nem értek az az, hogy megkapjuk a feladatot és (bár ez szövegértési, logikai oldala a dolognak) azt se tudom mit kéne csinálni, egyszerűen nem tudom értelmezni, amit én helyesnek gondolok az nem jó (amúgy szinte senki se tudja értelmezni). Ha jobban érteném a program használatát, akkor ismerném az összes alkalmazást, így a lehetőségek ismeretében szerintem azt is tudnám mit kéne csinálni.

Amit leginkább nem értek az az, hogy ha elindítok pl.: egy függvényt, akkor mit kell a cellahivatkozásba írni (minden függvény más ezért mindenhova más alapján kell hivatkozni).

Szóval tök jó lenne ha értenék a számítástechnikai logikához. Már csak azért is mert nagyon szeretnék megtanulni programozni. Nem baj ha sokat kell tanulni, úgy vagyok vele, hogy mindent meg lehet tanulni ha igazán akarom és szorgalmasan foglalkozom vele.

Azt elfelejtettem mondani, hogy az y generációhoz tartozom (állítólag emiatt jól kellene értenem az informatikához), persze ez semmit sem segít mert szerintem kevés y generációs ember foglalkozik a szabadidejében az Office-szal.

2012. okt. 23. 16:17
 4/5 anonim válasza:
ha debreceni vagy tudok valakit aki megtaníthat :)
2012. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok.
2012. okt. 29. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!