Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik operációs rendszer...

Melyik operációs rendszer lenne számomra a legmegfelelőbb? Windows 7, vagy XP?

Figyelt kérdés
Nos, nemrég szedtem össze rengeteg pénzt, hogy vehessek magamnak egy csúcskategóriás alkatrészekből összeállított "Gamer" PC-ét. 8 GB RAM mellett természetesen a Windows 7 Ultimate 64 Bit-et választottam. Nagyon szeretem a régi játékokat, pl Need For Speed 3 (Hot Pursuit), Starcraft, Doom, stb... Viszont amikor telepíteni próbáltam őket, megtudtam, hogy a 64 bites Windows-nak már nem áll szándékában támogatni a 16 Bites programokat. Mondtam, rendben, végül is ezt a gépet elsősorban nem ezért vettem, hogy 1000 éves játékokat játszak vele, viszont... Van egy laptop-om. Nem egy gagyi butított,integrált vacak, hanem egy mai, átlag gépnek megfelelő laptop. Eldöntöttem, hogy ezt a laptopot fogom használni ezekre a régi játékokra. Ez már azzal jár, hogy egy 32 bites rendszert kell rá telepítenem. Na igen, de azért nem csak régi játékokkal szeretnék játszani, hanem például GTA San Andreas, Need For Speed Most Wanted .... (Jó, persze ezek se újak, de nem annyira régiek) És nem tudok dönteni, hogy melyiket válasszam a két fenti közül. A laptopban 3 GB RAM van, szóval azt még kezelné az XP is. És az is biztos, hogy a régebbi játékok biztos jobban érzik magukat az Xp-én, mint a Win 7-en. De lehet, hogy mondjuk egy újabbnak mondható játék, például COD Modern Warfare 3 meg a Win 7 alatt futna jobban. Tehát azt szeretném tudni, hogy melyik állná meg jobban a helyét, ha kor szerint minden játékot nézünk. 15 éves, 10 éves, 5 éves, mostani. A válaszokat előre is köszönöm!
2012. okt. 22. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Windows 7. Ráadásul van kompatibilitási mód is, tehát xp-t is kijelölhetsz egy-egy játék futtatásához.
2012. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:
61%

Windows 7.

16 bites meg max. DOS-os játék lehet, ahhoz vannak a DOS emulátorok, igaz nem 100%-os, de általában használható.

Na igen a kompatibilitás módot anno a userek 97%-a már az XP alatt SEM találta meg.

2012. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

> Viszont amikor telepíteni próbáltam őket, megtudtam, hogy

> a 64 bites Windows-nak már nem áll szándékában támogatni

> a 16 Bites programokat.

Miért nem telepítesz fel egy virtuális gépre egy 32bites operációs rendszert?

2012. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is Windows7-el jársz a legjobban + a fentebb említett kompatibilitási mód és DosBox.
2012. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ne essék félreértés, ismerem a kompatibilitás módot, de ezeknél a régebbi játékoknál már az semmit se segített. A DosBox-ot is ismerem, az tényleg hasznos, viszonylag normálisan fut minden. A VM-et is ismerem, de azzal 2 gondom van. Az első, hogy egyszerűen nem tudom, hogyan kéne bekalibrálni a RAM-ot, a tárhelyét, nem tudom, mihez mi lenne a tökéletes, meg hogy egyáltalán az teljes körűen emulál egy windows-t szóval nem akadna rajta semmi?
2012. okt. 22. 14:44
 6/6 A kérdező kommentje:

Meg egyáltalán, akkor ne is váltsak 64 Bit-ről 32-re?

Nemtudom, egy erre a laptopra akkor mi lenne a legjobb.

64 Bit Windows 7 + 32 Bit XP Virtual Machine, vagy egyszerűen egy 32 Bites Windows 7 + Dosbox?

2012. okt. 22. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!