Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segítség! Hangsávokkal,...

Segítség! Hangsávokkal, hangokkal és szövegekkel kapcsolatosan. Mit és hogy tegyek?

Figyelt kérdés

Van 1 férfi hangom ami mond 1 bizonyos szöveget.

Én ugyanazzal a férfi hanggal szeretnék más szöveget kimondatni.


Pl.: van 1 férfi hangom és azt mondja: xyyxxyyx

Én ugyanezzel a férfi hanggal ezt szeretném kimondatni: baabbaab

(a baab és xy csak példa, nem ezeket mondják)


Tegát van 1 hangfájlom és abból csak a hangot tartanám meg, és más szöveget mondana.


Mivel és hogyan tudnám megoldani ezt?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.


Sürgős.



2012. okt. 24. 17:47
 1/2 A kérdező kommentje:

Tehát*


Bocsi csak elírtam :)

2012. okt. 24. 17:48
 2/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem erre igy konkrétan nincs progi, hogy a hangfájlt beadod neki és utána azt mond a gép, amit csak akarsz.


Manuálisan lehet próbálkozni :


Elkülönited a betűket az eredeti hangfájlból.


Pl. Azt mondja az illető : "ló"


Ebból készitesz két fájlt egyet ahol az "l" hang halható, és egyet ahol az "ó" hang halható. (A későbbi szavak érdekében nagyon pontosan el kell különiteni a hangokat egymástól)


Aztán ha megvan az összes betű, csak betünként össze kell rakni a mondanivalót.


A példánál maradva ha megforditod a sorrendet akkor már kimondathatod azt a szót hogy : "ól"


Erre bármilyen hangszerkesztő program megfelel (amiben van kijelölés és másolás illetve beillesztés) pl. Néro wave editor, vagy wave pad sound editor, stb, stb.



Valószinűleg nagyon nehéz, szerintem szinte lehetetlen tökéletesen elkülöniteni minden hangot egymástól, hiszen szinte összeolvadnak a hangok a beszédben.


Jó munkát, kitartást és sok sikert kivánok Neked ehhez.


Üdv.

2012. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!