Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a külömbség, a Windows 8...

Mi a külömbség, a Windows 8 1pk DSP OEI, Windows 8 VUP, Windows Pro VUP, Windows8 Pro DSP OEI, Windows 8 Pro Pack PUP Medialess Win to Pro MC, között?

Figyelt kérdés
Mai napon 2012. Október 26. megjelent a Windows 8! A Windows 8-at több féle változatban áruják! Jelnelneg a Window 8 1pk DSP OEI, Windowss 8 VUP, Windows Pro VUP, Windows8 Pro DSP OEI, Windows 8 Pro Pack PUP Medialess Win to Pro MC verziókban árusitják. Kérdésem pedig, arra vonatkozik, hogy melyik mit jelent, és hogy mi a külömbség a több féle verziók között?

2012. okt. 26. 09:51
 1/6 2xSü ***** válasza:

Próbálom összeollózni az infókat: Ugye kétféle Windows 8 kapható kereskedelmi forgalomban: Windows 8 és Windows 8 Pro


Mindkét változat esetén van három lehetőség:

1. Teljesen új gépre telepíted, úgy hogy nem volt előtte Windows rajta. Ez anno két külön változat volt, ha jól tudom, volt az OEM, illetve volt rendszerépítőknek szánt változat. Most DSP OEI jelzőt kapott. (Delivery Service Partner és Original Equipment Installation)

2. Régebbi már meglévő, feltelepített Windowst is lehet Win8-ra frissíteni, ez a VUP (Version Update).


Szerintem az utolsó meg az lesz, mikor Win8-at akarsz Win8 Pro-ra alakítani.


De nem sok infó van ezekről, én ennyit tudtam összemazsolázni, de remélhetőleg jön majd nálam jobban informáltabb ember…

2012. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt valami nem tiszta, "Régebbi már meglévő, feltelepített Windowst is lehet Win8-ra frissíteni, ez a VUP (Version Update)." Ez lenne a Windows 8 Pro 32/64bit Hun VUP DVD 18.490Ft-ért? A Win8 honlapján meg azt írja, hogy a régebbi már meglévő, feltelepített Windowst is lehet Win8-ra frissíteni de ez 9000 FT-be kerül. Ebben az esetben nem értem.


[link]


[link]

2012. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
Én úgy tudom – és könnyen elképzelhető, hogy nem jól tudom –, hogy frissíthetsz Win8-ra, ha online rendeled meg, letöltöd, stb… Ekkor kerül kevesebbe. Ha viszont dobozosan veszed meg, DVD-n, akkor többe kerül. (Hiszen le kell gyártani, forgalomba hozni, szállítani…)
2012. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt Erős Lajos!


Mit nem lehet érteni? A [link] web oldalon 2 féle lehetőség közül választhatsz. 1., 9000 Ft-ért te magad le töltöd a Microsoft Windows 8 Pro frissitő változatát. Ebben az esetben nem kapsz DVD, és nem kapod meg a DVD csomagolását sem! Ezért csak 9000 Ft! Persze a letöltött telepitőt ki is írhatod te magad saját űres DVD-re. Vagy 2., 18000 Ft-ért a

[link] web oldalról is meg vásárolhatód, DVD-vel. Vagyis a 18000 Ft-os változatért DVD-n kapod meg. Itt ebben az esetben a DVD is és a DVD csomagoló dobozát is meg kapot. Mit nem lehet érteni ezen?

2012. nov. 19. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendben ezt értem, csak azt nem, hogy Windows 8 Pro 32/64bit Hun VUP DVD mit takar? A VUP DVD?
2012. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt Erős Lajos!

Igzából én se értem mit takar a VUP szó. A DVD-t azt tudom hogy DVD, vagyis hogy kapsz DVD telepitő lemezt! Ha el olvsod az eredeti kérdésemt, amit én tettem fel akkor abból is kiderül hogy én sem tudom melyik jelzés mit takar. Mert magyar le írásban sehol, sehol nem jelenik meg hogy melyik Widows 8 melyik mit takar. Vagyis a VUP, DSP OEI, Pack PUP, PUP Medialess Win to Pro MC. Sehol sinccs magyarul le írva. Igy van nem mindenki tud angolul. De ha még valaki tud is angolul, akkor sem biztos, hogy tudja melyik rövidités mit takar. Tényleg az eredeti kérésemre vajon mikor kapok választ?

2012. nov. 21. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!