Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 boot hiba? (többi...

Windows 7 boot hiba? (többi lent! )

Figyelt kérdés

Felraktam nem rég a Peppermint OS-t egy teljesen másik merevlemezre mint amin a Win7 van mégis amikor most megpróbáltam elindítani a windows-t azt írja ki, hogy the bootmgr is corrupt meg hogy nem tudja betölteni a rendszert... mi lehet a gond?? újra kell raknom mindent?

Próbáltam a Win7 telepítő CD-jén lévő javítást de ló**rt se ér... azt írja, hogy nem talál hibát!



2012. okt. 28. 23:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihúztam a másik merevlemezt és most meg gond nélkül bebootolt?! akkor még sincs nagy gond de mért csinálja?
2012. okt. 28. 23:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Biosban be van állítva hogy arról a hdd-ről bootoljon amelyikenawin7 van?
2012. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nem tudom mennyire tudsz angolul, de próbáld meg esetleg a következő leírásban szereplő dolgokat elvégezni:


[link]

2012. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére tudok, megpróbálom :)
2012. okt. 29. 00:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Na ugye kihúztam a másik merevlemezt ás úgy elindult a win7 most meg visszadugtam és nem is érzékeli, hogy 2 merevlemez van?!
2012. okt. 29. 00:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondod, hogy ha be van dugva mind2 HDD, akkor már a BIOS sem látja mindkettőt? PATA vagy SATA?
2012. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
BIOS-ban látom mind a kettőt viszont ha beállítom, hogy a Samsung merevlemezről próbáljon 1. bootolni (amin a Linux van) akkor is a Win7 indul el. Csak akkor indul a Linux ha kihúzom a WD merevlemezemet amin a win7 van. Pedig beállítottam rendesen bios-ban.
2012. okt. 29. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg estleg a GRUB-ot újratelepíteni:

[link]

[link]


figyelj oda, hogy arra a HDD-re rakd, amelyiken a linux van, és ugyancsak a linuxos lemez legyen a boot sorrendben az első.

2012. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!