Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP tippek, trükkök?

Windows XP tippek, trükkök?

Figyelt kérdés

XP rendszerem van és a linkelt oldalon található tippeket "bevetettem". [link]

Azonban úgy érzem, hogy nem sokat segítettek. Ez azért van, mert nem mindegyik hasznos biztosan? Valaki tudna még ajánlani ilyesféle dolgokat a gépem gyorsításához?



#trükk #Windows XP #tipp #XP #XP gyorsítás
2012. okt. 29. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen is a géped?
2012. okt. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
xp
2012. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én leginkább az xp eltávolítást javasolnám, az garantáltan gyorsítana a gépen. :)
2012. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pentium 3, 551 MHz processzor, 512 MB RAM.
2012. okt. 29. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, ezt konkrétan nem tudod már gyorsítani.
2012. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia

Sajnos a géped nagyon gyenge hardveresen, gondolom ezt tudod, Amint lehetőséged van azt javaslom néz egy másikat :)


Pár egyszerű dolgot leírok lehet hogy ez picivel gyorsabbá teszi.1. Nézd át milyen programok vannak a gépen, amit régen használtál vagy fölösleges azt érdemes törölni. Erre a Revo uninstallert javaslom [link]


2.Antivírus: fontos hogy olyat használj ami nem zabálja az amúgy is kevés memóriádat. Javaslat: Panda Cloud Antivirus 2.1.0 Magyar nyelvü és ingyenes ez egy habkönnyű vírusírtó valósidejü hatékony védelem és nem kell frissíteni :) mert felhő alapú.


Itt tudod letölteni ha érdekel: [link]

(jobb felső sarok Download Latest Version 39.74 MB)


Tűzfal: Nagyon keményen betudja lassítani a gépet és itt nem a windows saját beépített tűzfalára gondolok, ha ezt használod akkor rendben. Ha érdekel itt van egy kis memória igényű tűzfal, és jó. PC Tools Firewall Plus letöltési link [link]


A lényeg, csak egy tűzfalat és egy vírusírtó programot használj :)


Kémprogramok: nagyon belassítják a gépet, szerintem ezzel nem mondtam újat :)) Az antivíruson felül én még plusz 2 programot szoktam használni ezek a rosszindulatú szoftvereket is megtalálják amit egy antivírus nem biztos hogy észrevesz, ezek csak erre vannak szakosodva.


Íme a két ajánlatom mindkettő ingyenes de van belőle fizetős is :)

Malwarebytes Anti-Malware nagyon király Magyar nyelvű. telepítés elött majd azt kéri kapcsold ki a tűzfalat és az antivírust..

[link]


SUPERAntiSpyware Free Angol nyelvü: [link]


Szóval ezekkel érdemes átnézetni a rendszert mielött bármibe is belekezdesz :)


Takarító programok: Ebből 2 egyszerű de hatásos programot ajánlok sok száz ilyen program van de nem akarom bonyolítani :)) Az első a szinte mindenki által ismert, CCleaner Magyar, link [link] előszőr ezzel érdemes átnázetni a gépt Tisztító-elemzés- tisztító futtatása

majd rendszerleíró-hibák keresése-kijelölt hibák javítása

aztán eszközök-automatikusan induló programok itt érdemes letiltani ami nem fontos, ami a legfontosabb Windows, tűzfal antivírus.


Wise Care 365 free letöltés Download Now

[link]

Letölt telepít megnyit katt ellenőrzés most majd javítás.


Majd rendszertisztító: ezenbelül még van az álltalános és a speciális tisztító ezeket is érdemes lefuttatni :)

Utánna lemez töredezetségmentesítés majd lent a zöld gombnál válaszd ki azt hogy teljes optimalizálás. Ha végzett.

Indítsd újra a gépet.


Aztán ha érdekel itt is találsz pár érdekes rendszerbeállítást, jó dolgok. [link]


Böngésző: Explorer, firefox, felejtsd el, google chome az jó de ennél is van egy kissebb memóriát használő böngésző ami szintén chrome motorra épűl és gyors. Ezt javaslom Comodo Dragon Magyar nyelvű. [link]

Most hírtelen ennyi jutott az eszembe :)))

Sok sikert..!!

2012. dec. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. köszönöm!
2012. dec. 7. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!