Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet a mikrofon sípolását,...

BeNcE :D kérdése:

Lehet a mikrofon sípolását, zúgását csökkenteni?

Figyelt kérdés
Fraps-szel felveszek valamit és zúg, sípol végig. Sony Vegas-ban vagy valahol van rá lehetőség, hogy ezt kivegyem belőle??
2012. okt. 29. 06:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha hardveres eredetű akkor csak utólag, talán - de zajszűrés terén ne számíts csodákra.

Ha program a hibája akkor rúgj bele ;) ... Na jó, nem, igazából azt nem tudom.

Viszont ha az a mikrofon tökéletlenségéből származó zaj, vagy megelégszel utólagos zajszűréssel, akkor azt tudom ajánlani, hogy küld át nekem a hangfelvételt, ha nem túl privát a dolog, és megnézem, hogy mit tehetek.


Mellesleg kb. be tudod lőni a _sípolás_ frekvenciáját. Ha egyértelműen hallható a sípolás, vegyél fel valamit úgy, és nézd meg a spektrumképét, ugye a sípolástól egy kissé kitűnő hosszúkás vízszintes vonalat kell akkor lássál a felvétel spektrumképén, úgy kb. a függőleges tengelyről leolvasható a sípolás frekvenciája.

2012. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!