Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Autodesk Inventor? (Többi lent)

Autodesk Inventor? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Gépelemek tervezése céljából az Autodesk Inventor-t kezdtem el használni(ezt dobta ki elsőre a gugli :)), de marha bonyolult a program, és nem minden típus-problémára találok tutorialt.


Valójában több kérdésem is van:


1. Van-e valami hasonló program, aminek a használata egyszerűbb?


2. Van-e az Autodesk Inventorban valami előre legyártott alkatrész-készlet, úgymint fogaskerekek, csapágyak, tengelyek, csavarok, stb.? Ha igen, hol találom őket?


3. Vannak-e hozzá step-by-step tutorial-ok összegyűjtve a neten? Youtube-on találtam pár videót, de van néhány probléma, amit nem tudok megoldani azok segítségével. Angol nem probléma.



2012. nov. 1. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Az Inventor az egyik legegyszerűbb ilyen program. Ettől könnyebbet nem fogsz találni, Catia, proE stb.. ezek mind csak körülményesebbek.

Igazából el se tudom képzelni mi okozhat gondot, de az a baj, hogy amihez nem talál a Google tutorialt, ahhoz jó eséllyel nincs is a neten.


Azt tudnám javasolni, hogy a beépített tutorialokat pörgesd át, szerintem elég jók, az alapok le vannak írva.


A 2. kérdésre: Természetesen van ilyen funkció, de mivel nem írtad melyik verziót használod, nem tudok róla pontosabban nyilatkozni.

2012. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Igazából el se tudom képzelni mi okozhat gondot"


Például itt van ez a kúpfogaskerék:

[link]


Na most, addig sikerült megoldanom a dolgot, hogy magát a kereket megcsinálom, tehát van egy tömör, kúp alakú fogaskerekem, de a közepébe a tengelynek való lyukat az istennek sem bírom megcsinálni.


Azt hozzátenném, hogy semmiféle gépészeti végzettségem nincs, így a legalapvetőbb szinten sem tanultam ilyen programok kezelését soha.


"Azt tudnám javasolni, hogy a beépített tutorialokat pörgesd át, szerintem elég jók, az alapok le vannak írva"

Igen, ezzel érdemes megpróbálkozni, de lehet jobban járok, ha keresek egy gépészmérnököt, aki jártas ebben, és lemodellezi nekem, amit akarok :D


"Természetesen van ilyen funkció, de mivel nem írtad melyik verziót használod, nem tudok róla pontosabban nyilatkozni."


Autodesk Inventor Professional 2013

2012. nov. 1. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2012-es Inventor van ezen a gépen, sajnos nem tudom a 13-as miben különbözik. Nem akarlak nagyon félrevezetni, ezért továbbra is az alap tutorialokat ajánlom, ott az ilyen alap dolgok nagyon szépen le vannak írva.


Ha leírnád mi a konkrét elképzelésed, talán tudnék segíteni valamit általánosságban, mert lehet nem is érdemes nekiállni és tényleg célszerűbb bérmunkába megcsináltatni. Viszont, ha valami egyszerű dologról van szó, akkor talán el tudom magyarázni, így gépen keresztül is.

2012. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A konkrét elképzelést nem írom le,mert egy elég forradalmi újítás, és qrva sok pénzt kereshetek vele :D

Pont ezért akarom valami programban összerakni, és szimulációkat futtatni rá, h. lássam, mi a helyzet :)

De már beletörődtem, h. ez nem fog menni néhány nap alatt, szóval nekiállok megtanulni ezt a programot :)

BTW köszi a válaszokat :)

2012. nov. 1. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogaskerék-, és tengelykészítő modul van benne, de azt nem az alkatrész-, hanem az összeállítástervező részében találod meg. Ott pofonegyszerűen beállítgatod fogaskeréknél a típusát, a méreteket, az áttételt, stb, és rögtön szabványos fogaskereket gyárt neked, amit aztán módosíthatsz ha akarsz. Tengelynél ugyanígy beállíthatod, hogy szakaszonként hol legyen hengeres, hol kúpos, hol legyenek éllekerekítések és letörések rajta, esetleg reteszhorony, meg mindenmás. Még szilárdsági számításokat is csinál neked róla, ha akarod.


Van benne elemtár, amiben mindenféle szabványos kötőelemek vannak, típusonként csoportosítva, többféle szabvány szerint (ISO, DIN, JIS, stb). Ez is az összeállítás-modulból érhető el.


Csapágyak nincsenek benne, de pl az SKF honlapjáról lehet letölteni csapágymodelleket.


Tutorialok pedig RENGETEGEN vannak a YouTube-on (főleg angolul persze, de ahogy látom az nem gond), de van az Autodesknek is saját tutorialos oldala.


Ha kérdésed van, szólj, szívesen segítek!

2012. nov. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben már megtaláltam ezeket a dolgokat benne, csak pont az a problémám, hogy nekem egy(több:)) nem ilyen sablon jellegű alkatrészt kéne csinálnom, amire nem jöttem még rá, h. hogyan kéne :D
2012. nov. 16. 20:15
 7/8 icerocket válasza:
Autodesk Inventor miért nem megy fel Windows 8.1-re?
2014. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy korábbi verziók nem szeretik a 8.1-es Windowst, de a 2015-ös tuti, hogy hiba nélkül fut.
2014. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!