Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mathcad vagy Matlab?

Mathcad vagy Matlab?

Figyelt kérdés

Egy robot inverz és direkt geometriáját illetve kinematikáját akarom kiszámítani és leszimulálni. Mindkettőben lehet kisebb animációt csinálni (a robotkarokat vonalakkal rajzolja ki), ami elég is, hogy lássam, hogy miként követi a robot az előírt pályát.

Viszont mindkettőnek van előnye is, meg hátránya is. Nem tudom, hogy melyiket válasszam. Ha valakinek van tapasztalata mind a kettővel kapcsolatosan, szívesen meghallgatnám.



2012. nov. 1. 15:40
 1/4 A kérdező kommentje:

Miért került át ebbe a kategóriába? Akarattal nem raktam ide a kérdésem, mert nem ezt a közösséget akartam megcélozni. Tudom, hogy megtévesztő, de az alkalmazott tudományok témakörben többen tudnának rá válaszolni. Ott többen foglalkoznak tervezéssel.

Már mindenki szerint az alkalmazott tudományok témakör a kisiskolások házi feladatával foglalkozó kategória?

2012. nov. 1. 20:55
 2/4 anonim válasza:
Nem tudom még aktuális-e a kérdés. De azért válaszolok, hátha hasznos. Használom mindkét programot, Mathcad előnye a felülete, hogy úgy tudod formázni körülbelül mint az office-t kb., viszont programozási szempontból matlabban jobban lehet boldogulni, ami szerintem fontos ha robot kinematikáját akarod szimulálni. Matlab ezenkívül lényegesen gyorsabban számol, mint a Mathcad. Úgyhogy én matlabot javaslom.
2013. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Habár már késő, azért köszönöm szépen a választ.


A Mathcad-et választottam végül, mert hatalmas egyenletek voltak és így képletszerű beírásnál is nagyon kellett figyeljek, hogy nehogy rosszul írjak be valamit.


Amúgy a Matlab általánosságban tényleg jobb, de most azért örvendek, hogy a Mathcad-et választottam.

2013. júl. 30. 21:02
 4/4 anonim válasza:
Mondjuk nem értek a robotokhoz így laikusként adtam tanácsot :). Nekem azért volt jobb a matlab, mert földrengést vizsgáltam benne és rengeteg adat volt amit excelből kellett behívni és erre sokkal gyorsabb volt a matlab. Mathcadbe diplomámat csináltam :)
2013. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!