Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 8 (miben) jobb a...

A Windows 8 (miben) jobb a Windows 7-nél?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta használom a Win7-et, és én tökéletesen meg vagyok vele elégedve... viszont apám megszerezte a Win8-at, és azt mondta, hogy felrakná nekem a gépemre, de úgy, hogy tartósan, végleges verziót, amit csak ebben az évben tudna így megcsinálni.

Szóval én nem tudom, hogy most felrakja-e nekem, fogalmam nincs, hogy mi a különbség a két operációs rendszer között. Én nekem játékra kell a gép, az a lényeg, hogy legyen kompatibilis azokkal a játékokkal, amik a Win7-en voltak, és persze ne korlátozzon a rendszer semmiben, tehát semmilyen letöltésben, stb...

Valaki leírná, mitől jobb? Vagy mitől nem?



2012. nov. 2. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Hát kezdjük a legelején.

1.NINCS start menü.

2.Pár játéknál kompatibilitási problémái vannak

3.Kezelőfelülete teljesen más

4.Egyeltalán nem gyorsabb de nemis lasabb.

Kb ennyi

2012. nov. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Win7 sokkal jobb a játékok hasznáatára maradj a 7es nél én is rég használom és bevál úgy a 32 mint a 64 bittes verzió ;)
2012. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. nov. 2. 17:39
 4/11 anonim válasza:
94%

Én azt ajánlom, hogy tegye fel. Sokkal gyorsabb a Win7-nél, sokkal job a kezelőfelülete.


Abszolút nem zavaró, hogy nincs start menu.

Eddig az összes játékom megy rajta, s legtöbbnél teljesítménynövekedést tapasztaltam

2012. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tam623 ***** válasza:
57%

1. Windows 8 gyorsabb

2. Az új Kezdőképernyő hasznosabb, csak meg kell ismerni (amire kevesen áldoznak időt, csak ismeretlenül kritizálják)

3. Benne van a Windows 7 dekstopja is

4. Windows Áruházból egyszerűen tudsz telepíteni alkalmazásokat

5. Ha ismered az újat, Te magad is értékesebb vagy.

2012. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
79%

1, Startmenü helyett METRO UI kezelőfelület van, ami szerintem jobb, gördülékenyebb, könnyebben kezelhető


2, Sokkal gyorsabb, 20%-al gyorsabban feltelepült mint a Windows 7, ez mellet a bootolási idő 10 másodperc mire teljesen betölt mindent, Win7-nél nekem 2 perc volt.


3, Akadnak kompatibilitási hibák, ilyenkor be kell állítani az adott alkalmazásnál hogy Futattás rendszergazdaként és a kompatibilitási módot Win7-re kell állítani vagy XP-re.


4, Ahogy felteszed kb az hardverek 99% elsőre feltelepíti és megtalálja


5, Nincs szükség többé Daemon tools-ra, a win 8 alapból támogatja a képfájlokat, csak duplakatt rá, és már meg is van nyitva.


6, Jobban futnak a játékok, jobban kezeli a memóriát a Windows 8.


7, Az alkalmazásokat is kb 20%-al gyorsabban nyitja meg.


2 hete használom, és teljesen megvagyok vele elégedve, imádom ezt a rendszert :) fontos még hogy ha jó géped van, pl duplamagos proci, 3 ghz minimum, 4 gb ram, akkor a 64 bites verziót tedd fel :) remélem segítettem :)

2012. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 PC Meaning válasza:
82%
A W8 igazi előnye a tableteken jön elő, amikor is az érintőképernyőn keresztül (konkurrens tabletekhez eléggé hasonló módon) lehet vezérelni egy PC-t, amin fut a legtöbb már megszokott, ismert alkalmazás is.
2012. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Felrakta nekem a Win8-at, és igazából egy nap múlva letöröltem és visszatettem a Win7-et... sajnos nem tudtam sehogy se megoldani a kompatibilitási problémát egy játékkal (Call of Duty 4), és nem akartam nélkülözni, úgyhogy nem volt más választásom.
2012. nov. 11. 20:15
 9/11 PC Meaning válasza:
Érdekes a COD 4 probléma. Én COD 1, COD 2-t gond nélkül használtam W8-on. Sajnos a gépem nem elég jó a COD 4-hez, de ha lesz időm, telepítek W8-at olyan gépre, ami alkalmas rá és tesztelem.
2012. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
80%
Akinek amd fx processzora van,annak mindenképp ajánlani tudom a windows 8 at,mert ez a windows tudja megfelelően kihasznállni az fx processzorokat.Nekem is fx van és kevesebb erőforrást használ fel a win8.Jobb a feladat ütemezője.
2013. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!