Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Office 2003 és 2007 egyszerre?...

Office 2003 és 2007 egyszerre? A többi lent.

Figyelt kérdés
A gépemre most office 2007 van telepítve, szeretném visszatelepíteni az office 2003-at, de azt akarom, hogy a 2007-es verzió is megmaradjon. Ha csinálok a gépen egy új felhasználói fiókot és oda telepítem a 2003-as office-t, az úgy jó lesz? Olvastam egy csomó cikket, de ezt a megoldást nem találtam. Ezt így meg lehet oldani?

2012. nov. 2. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért akarod a 2003-ast is feltenni?

A 2007-ben tudsz menteni visszafele is, nem csak docx-ben.

2012. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért mert a suliban a 2003-t tanyljuk, és a 2007-ben nagyon nehéz gyakorolni
2012. nov. 2. 15:25
 3/7 A kérdező kommentje:
*tanuljuk
2012. nov. 2. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanulás miatt kell?

Úgy már más, már azt hittem, hogy kínozni akarod magad :)

Komolyra fordítva a szót:

azt olvastam, hogy előbb a 2003-asnak kell lennie és utána kell telepíteni a 2007-est.

Vagyis töröld a 2007-est, aztán telepítsd a 2003-ast, majd újra a 2007-est. Az felkínálja, hogy frissítse, arra nyomj egy nem gombot, vagy utasítsd el (nem tudom pontosan, mert én ezt, nem csináltam, de valami ilyesmi variáció létezik).

Ha megvagy a 2003-as telepítéssel és elkezded a 2007-est és ott van a kérdés a válaszok, akkor másold be ide, hogy pontosan mik azok (persze, ha elakadtál benne).

2012. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ejbenjaro ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés, itt találod a megoldást a problémádra: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..
2012. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Figyelj!


Ha jól értem, akkor te a Microsoft Office két különböző verzióját akarod egy gépre telepíteni, az MS Office 2003-ast és az MS Office 2007-est. Azért döntöttem így, mert a 2007-es változatban telepíthető a PDF-formátumú fájlmentést támogató office-bővítmény, és ugyanakkor, mert a 2003-as verziónak egyszerűbb a menürendszere, programozhatóbb az Excel-je ("*.XLA"-bővítményeket lehet készíteni hozzá, és használni is benne, továbbá a 2003-as verzió sokkalta(!) egyszerűbb menürendszere miatt is jobban kedvelem a 2003-as verziót. A 2007-esre csak a PDF-mentő bővítmény miatt van szükségem, és pár (apró) újítás miatt. Az előző privimhez még csak annyit tennék hozzá: külön tetszett a Word 2003-ban az oldalszámozás funkció jobb működése!!

Ezenkívül nagyon hasznos az MS Office 2003-ban (még) meglévő Office-Segéd is!! Ezért én magam is így használom, ezzel a két verzióval (a 2003-as és a 2007-es verziók egymás mellett!), és hibátlanul működik is.


Tehát a problémád megoldható. Hogyan?: --->


1.) - A két különböző verzió számára két külön könyvtár (vagy az új nevén mappa) kell a "C:\Program Files\" könyvtáron belül. Az MS Office 2003-asnak a "C:\Program Files\Microsoft Office 2003\" könyvtárat hozd létre, az MS Office 2007-esnek pedig a "C:\Program Files\Microsoft Office 2007\" könyvtárat. ((Az az elgondolásod, hogy más-más felhasználói fiókot használnál, nem célravezető, mert így csak az új verzió fogja felülírni a régit az azonos nevű programkönyvtárban, a felhasználói fiók eredménye csak a Start Menü parancsikonjainál látszana meg.))


2.) - Rakd fel először a 2003-as verziót a neki való "C:\Program Files\Microsoft Office 2003\" mappába, aztán válaszd az egyéni telepítést, és rakjál fel a merevlemezre minden összetevőt (full install), és várd ki míg a telepítő a befejezésig elérkezik. ((Figyeljél oda, hogy a "Start Menü"-ben is a "Microsoft Office 2003" mappába (menübe) kerüljenek a szoftvered parancsikonjai; ha nem így lenne, hozd létre ezt a mappát a Start Menü-n belül, és a programok menüből másold is be oda a MS Office 2003-as parancsikonjait!!!))


3.) - Rakd fel most ezután a 2007-as verziót a neki való "C:\Program Files\Microsoft Office 2007\" mappába, aztán ennél a verziónál is válaszd az egyéni telepítést, és különösen figyeljél oda a régebbi verziók megtartása lehetőségre (ezt most ki is kell használnod!), és most is rakjál fel a merevlemezre minden összetevőt (full install), és most is szintén várd ki míg a telepítő a befejezésig elérkezik. ((Figyeljél oda arra most is, hogy a "Start Menü"-ben is a "Microsoft Office 2007" mappába (menübe) kerüljenek a szoftvered parancsikonjai; ha nem így lenne, hozd létre ezt a mappát a Start Menü-n belül, és a programok menüből másold is be oda a MS Office 2007-as parancsikonjait!!!))


4.) - A 2007-es verzió telepítésnél csak a közös használatú összetevők (helyesírás fájlok, a "C:\Program Files\Microsoft Shared\[Almappák közül a Proof, DAO, Artgalry, és egyéb közö mappák.. ..stb. ...]\" mappa felülírását engedjed meg!


5.) - Ha a telepítőprogramok közben-közben kérik a Windows újraindítását, akkor tegyed meg ezt nekik!!

...... Utána használd egészséggel a programokat!!!

2014. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kiegészítésem a "3.)"-as ponton belül!!:>>

__________________________________________________________

3.) - Rakd fel most ezután a 2007-as verziót a neki való "C:\Program Files\Microsoft Office 2007\" mappába, aztán ennél a verziónál is válaszd az egyéni telepítést, és különösen figyeljél oda a régebbi verziók megtartása lehetőségre (ezt most ki is kell használnod!;...:>> így csak a Microsoft Outlook-ot fogja a 2007-es verzió telepítője felülírni, de azt viszont "kötelező" jelleggel!), és most is rakjál fel a merevlemezre minden összetevőt (full install), és most is szintén várd ki míg a telepítő a befejezésig elérkezik. ((Figyeljél oda arra most is, hogy a "Start Menü"-ben is a "Microsoft Office 2007" mappába (menübe) kerüljenek a szoftvered parancsikonjai; ha nem így lenne, hozd létre ezt a mappát a Start Menü-n belül, és a programok menüből másold is be oda a MS Office 2007-as parancsikonjait!!!))

2014. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!