Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék 60 hz-nél...

Ataaa kérdése:

Hogyan tudnék 60 hz-nél magasabb frissítési frekvenciát elérni az új Need For Speed Most Wanted játékban CRT monitoromon Win7 alatt?

Figyelt kérdés

Ugyan ez volt a probléma a 2 évvel ezelőtti Need for Speed Hot Pursuit-al is, de akkor a RefreshLock vagy a Reforce program megoldotta a gondot WinXP alatt.

Most viszont hiába használom őket, a játék indulásakor csak 60 hz-en megy a monitor. Megnéztem a config fájlt, de ott sincs ilyen paraméter sajnos, hogy kézzel módosíthassam.

Mellesleg nem értem hogy ilyen bosszantó hibákat miért hagynak egy elvileg AAA kategóriásnak szánt játékban.

Én megértem hogy a legtöbben LCD-t használnak, de csak ezért nem akarom feldobni a szemétdomb tetejére 21 colos jól működő CRT monitoromat, hiába állt rá már az egyik lábamra a marketing úthenger...



2012. nov. 10. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A játékban beállított felbontáson a monitor csak 60Hz-re képes. Ha alacsonyabb felbontást állítasz be, akkor emelheted, ez a monitor tulajdonsága, a játék készítői nem tehetnek róla.
2012. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó. 1280*1024-es felbontásban 85 hz-et tud a monitorom, de levettem 800*600-ra is, a képfrissítés nem változott.

Azért 60, mert ez egy default érték. Nem ez az egyetlen játék ahol ez jelentkezik. Előjött ez a legtöbb OpenGL-es játéknál. Szinte az összes Tech motoros játék így viselkedett (Doom3, Doom3:RE, Prey, Wolfenstein...) ezeknél megoldást jelentett a Refresh Lock, vagy a Reforce programmal való kényszerítés az adott frekvenciára. Viszont Win7 alatt, vagy ennél a játéknál figyelmen kívül hagyja, hiába indítom rendszergazdaként a Reforce-t vagy kompatibilitással.

A tavaj megjelent Rage-nél is ez volt a gond, de ott úgy rémlik hogy megoldódott vagy egy patc-el vagy talán a Reforce-al, bár lehet ott még XP-vel történt...

2012. nov. 10. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!