Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért használjak Linuxot?

Miért használjak Linuxot?

Figyelt kérdés
Egyre több embertől hallom, hogy Linux így Linux úgy, még vevő is lennék rá, de egyszerűen komolyabb programok nincsenek rá, legfontosabb programjaim: Photoshop, AutoCAD egyszerűen nincsenek Linux alá.
2012. nov. 12. 20:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%
Photoshop->Gimp, biztos van valamiféle CAD linux alá is. dxf-et lehet más CAD progival is készíteni, valósínűleg kicsit más az elrendezése, de meg kell szokni.
2012. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Régebbem én pl nagyon sok embernek javasoltam, hogy használjon linuxot és ugyan én mind a mái napig linuxot használok, mostmár mégsem javaslom, mert annyira magas foku szakirányú ismeretet igényel az, hogy a windowsal szembeni egyértelmű előnyeit ki tudd használni, melyet hosszú évek munkájába tellik elsajátítani. Azzal egyetértek, hogy a linux jobb, de azzal nem, hogy mindenkinek linuxot kellene használnia, ugyanis a rendszer nyújtotta előnyök kihasználása igen komoly tudást igényel.
2012. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon nehéz kezelni :(
2012. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Csibu83 ***** válasza:
48%

Másfél hónapja használom a SuSe Linux 12.2.-t és baromira nincs igazatok, hogy nehéz használni. 8 évig winfossal küzdöttem, ami széthajtotta a gépem. Egy olyan vincseszteren fut a Linux, ami 4 évig állt a polcon, mert Win alatt döglött volt. Semmi baja nincs...

Pár nap és simán bele lehet jönni.

2012. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Csibu83 ***** válasza:
29%

Ja, s hozzátenném, semmi végzettségem nincs számítástechnika terén, csak a saját tapasztalatok, a Linuxban egy kedves barátom segített. Olyan, hogy nincs hozzávaló driver, felejtsd el, egy 8 éves hangkártyát simán optimalizált magának a SuSe, Win, azt se tudja mi az, gyári szoftvert el se fogadja, szkennerem kőkori, alapból felismerte a Linux...

Programok választéka határtalan. Demo verzió felejts, mivel nyílt, így minden ingyenesen használható rajta, teljes verzióban. Vannak windows emulátorok is, sőt akár linux alatt egy másik virtuális asztalon használhatod egy külön ablakban a a Win rendszert. Baromi sok lehetőséged van... Hamarosan érkezik a cimbora, aki engem bevezetett a Linux világába. Ő ki fogja nektek vesézni a dolgot.

2012. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 spectrum ***** válasza:
44%

Nem értek egyet azzal, hogy a Linuxot így leírjátok. Először is: rengeteg Linux-rendszer létezik. Debian, Fedora, Mandriva, Ubuntu, Gentoo, PuppyLinux, openSuSE, hogy csak a legismertebbeket említsem. Vannak közöttük nagyon könnyen elsajátíthatók, mint pl. az Ubuntu vagy az openSuSE. Ezek a rendszerek kimondottan a kezdőket célozzák meg, akiknek elegük lett az M$ húzásaiból. Nem kellenek hosszú évek egyik elsajátításához sem! Egy hónapon belül két ismerősömnek is feltettem a SuSE-t. Az egyikük azóta is nem győz hálálkodni és szabályosan beleszeretett a számítógépébe! A GIMP lett a kedvenc grafikai programja és olyanokat csinál vele, hogy én is csak lesek, milyen kreatívvá vált a srác Linux alatt!

A másik ismerősömnek havonta (!) kellett XP-t telepíteni, mert valami mindig tönkrevágta a rendszerét. Mióta Linux van rajta, atomstabil! Szintén hálás érte és örül, hogy végre van egy stabil gépe! Hogy mennyi idő alatt szokta meg? Mondjam azt, hogy félóra? Hiszen ugyanaz a grafikus felület köszön vissza, mint win alatt! Beállítani? Egyszer kell beállítani a rendszert, utána stabilan megy akár évekig és nem lassul be! Tapasztalatból beszélek, "csak" 8 éve vagyok Linux alatt, s nem csak egy Linux-rendszerről van tapasztalatom.


Kezdőknek bátran merem ajánlani, már csak azért is, mert hosszabb életűvé teszi a számítógépet, nem terheli le és nem nyírja ki az örökös virtuális ram-jával, mint a konkurens rendszer. Mivel javítással is foglalkozom hosszú évek óta, így szervízesként is vannak erről bőven tapasztalataim.


Az előítéletek nagyon sok kárt tudnak okozni és nem fedik a jelen valóságát. "Az ismerősöm ismerősének a barátja egyszer (vagy 15 éve) látott már egy Linuxot, de nem tetszett neki" - s az ilyen kijelentésekből adódóan elkönyvelik az emberek, hogy ez egy használhatatlan és rossz rendszer. Pedig épp ellenkezőleg! De senkinek nem érdeke, hogy az emberek tudjanak róla és jobban megismerjék a Linuxot. Hiszen nincs benne annyi pénz, mint a winben. Mivel ingyenes, szabadon terjeszthető, szabadon másolható s ami még nagyon fontos: vírusmentes!

De további érvek helyett keressetek rá inkább Google-al a whylinuxisbetter szóra. Mivel weboldalakat nem lehet beírni, így nem adhatom meg az oldal címét, de a kereső ki fogja dobni. Részletesen le van írva, miért jobb a Linux! És egyáltalán nem nehéz, vannak 60-on túli emberek is, akik vidáman és boldogan kezelik!


Mindenki azt rak a gépére, s úgy nyírja ki, ahogyan akarja... Mindenesetre használjatok csak nyugodtan wint, a szervizesek nagyon fognak örülni a potenciális kuncsaftoknak! ;)

2012. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Az igaz hogy gyors, és biztonságos(több haszna nincs!) DE nehéz feltelepíteni rá egy programot, és még a fájlokat is nehéz megkeresni rajta! Minden máshogy van, mint a winfoson. Akárhogyan is reklámozzátok a linuxot, NEHÉZ használni, évekig kell tanulni a használatát! A windows 7, xp, vista rendszereken pedig minden sokkal könyebb. Én 2 hónapig használtam, aztán delete lett belőle, visszaraktam az xp-t.


És mindjárt megint ír valaki egy regényt a linuxról... -.-'

2012. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 tabaki ***** válasza:
48%

"... egyszerűen komolyabb programok nincsenek rá, legfontosabb programjaim: Photoshop, AutoCAD egyszerűen nincsenek Linux alá."


Ez olyan egyszerű tény, hogy nem is lehet igaz... A linuxnak csakugyan bántó hiányossága, hogy nem Windows, ebben sosem fogja azt utolérni. Ettől függetlenül tedd föl magadnak a kérdést: Mit is szeretnék? Képet szerkeszteni, vagy Photoshopot használni? Tervezni, vagy AutoCADdel dolgozni? Az adott feladatra találhatsz megfelelő szoftvert, ha nem pont ugyanúgy hívják is, mint a Windowsos megfelelőjét. És persze: Lehet, hogy a szabad szoftver fapadosabb, nem tud annyit, mint a milliós árú piaci, de biztos, hogy kinőtted? Hogy nem haladja meg így is sokszorosan a tudása azt, amennyire neked szükséged van belőle?

Ami a linux kényelmetlenségét illeti, már tíz éve is rosszindulatú pletyka volt csak, ma meg már kész ostobaság. Természetesen nem a guruknak való egyfloppis linuxok konzoljára kell mutogatni, hanem az Ubuntu-családra, Linux Mintre, SuSera, UHUra vagy akár a kis Puppyra. Ezek kezelése nem jelenthet nehézséget annak, aki bármilyen rendszeren megtanulta a gépet működtetni.

2012. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 tabaki ***** válasza:
48%

"... DE nehéz feltelepíteni rá egy programot, és még a fájlokat is nehéz megkeresni rajta!"


Hát, qrva nehéz, hogy beírsz három szót, és a gép magára rántja progit az összes kellékkel együtt. Vagy arra gondolsz, amikor egy listában kell kipipálnod és okéznod?

Nem t'om, mivel kerested, mert ha valami fájlkezelőből, akkor pont annyi fáradság, mint Windowson, azzal a különbséggel, hogy a linuxon minden ott van, ahol van, nem pedig nemlétező Dokumentumok és Letöltések mappákban.

2012. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 spectrum ***** válasza:
44%

Hogy lenne már nehéz feltelepíteni rá egy programot, már ne is haragudj... Amikor mindent repository-kból (csomaggyűjteményekből) le tudok hozni SuSE alá... Több ezer programot! Winen meg keresgethettem, túrhattam a netet programok után... Linux alatt megteszi helyettem ezt a csomagkezelő. Feltelepíteni? Yast, Szoftver telepítése, kijelölöm a csomaggyűjteményben a több ezer program közül, amit telepíteni akarok, és lehozza netről, majd automatikusan települ! 1 perc! Ez nehéz????

Winen azért könnyebb, mert az évek alatt hozzászokhattál. De ha belegondolsz, azért amikor először win elé ültél, nem volt furcsa? Azt évekig tanultad, mire megtanultad használni! Lásd, ötven órás számtech tanfolyamok... Iskolában számtech órák... Egyébiránt, mivel manapság már van egyfajta számítástechnikai alapjuk az embereknek, így egyáltalán nem nehéz váltani, mivel az alapokkal rendelkezik a többség.

Vista nekem 1 (!), azaz egy órát volt összesen a gépemen, akkor azt mondtam, na ezt ne, soha! Még hogy könnyebb... Úristen... A win7 vezérlőpultjáról ne is beszéljünk...

S ha már itt tartunk. Csakazértis: Amiga RULEZ! ;)

2012. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!