Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel - kétmintás F-próba....

Excel - kétmintás F-próba. Egy hozzáértő tovább olvasná? :]

Figyelt kérdés

Szóval, statisztikát gyakorlok.

Illetve barátkozom a különböző statisztikai próbákkal, de eddig inkább kevesebb, mint több sikerrel:)


Mondjuk megvizsgálok két változót, mindegyik 30 tagból áll.

Ha csinálok belőlük egy F-próbát, ott mit jelentenek a különböző jelölések? Mármint a várható értéket értem, a variancia a szórásnégyzet, df a szabadságfok. De mit jelent, hogy P(F<=f)?

Ha mondjuk a szignifikanciaszintem 0,05 volt, az ide kapott szám 0,3

az F kritikus egyszélű pedig 0,53, akkor elvetem a nullhipotézisemet, vagy nem? Pontosabban van-e szignifikáns különbség a változók szórásai között?



2012. nov. 12. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
pénisz
2012. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Igazából én SPSS-t használok, ott kicsit mások a jelölések. Ami fontos az az F-próbádra kapott érték, jelen esetben a 0,53 azt jelenti, hogy a próbafüggvényed standardizált értéke 0,53 szórásnyi, illetve ha 0,05-ös szignifikancia szintet kaptál, az pont a határon van. Gondolom t-próbát csinálsz, melynek feltétele a normális eloszlású sokaság és a 2 minta szórásának egyezősége. Ha P értéked 0,05-nél kisebb úgy elveted a próbát, ha nagyobb, akkor pedig megtartod, azaz pl. 0,06 esetében már egyezik a 2 szórás, de a "határon" lévő értékekkel óvatosan kell bánni, ha következtetést vonnál le az adatokból.


(Zárójeles megjegyzés, hogy az F-próba számlálója n-1, nevezője n-2 szabadságfokú F-eloszlást követ, így ha 30-30-as mintád van, a df mindkét esetben 29.)

2012. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!