Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol találom meg az asus...

Hol találom meg az asus honlapján a bios frissítő programot?

Figyelt kérdés
valaki egy linket pls!!!
2012. nov. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az első sorban válaszd a Motherboard sort, a többi sorban pedig az alaplapodnak megfelelően add meg a többi adatot, majd kattints a keresés sorra és már töltheted is.

2012. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
okés megvan a fájl de mit kell vele csinálni nem tudom
2012. nov. 13. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szidni szeretnélek "okés megvan a fájl de mit kell vele csinálni nem tudom" de ilyenkor merül fel bennem, hogy miért is kell valakinek BIOS frissítés. Meg van a fájl, de nem tudod mit kell vele kezdeni.

BIOS-t akkor szoktak egy alaplapon frissíteni amikor valamilyen hardware korábban nem volt támogatva, vagy támogatva volt de hibásan működött a BIOS szoftver miatt. Ezért a gyártó kiadott egy javított verziót amiben kijavítottak néhány hibát, esetleg újabb hardware elemek támogatása került bele.

A másik ok amikor valaki az utolsó tartalékokat is kiszeretné csikarni a rendszeréből (otthoni használatnál nem tudom mi értelme van, de nem ez volt a kérdés).


Csak úgy hobbiból nem frissítünk BIOS-t, pláne nem úgy hogy nem tudjuk mit kezdjünk a letöltött fájllal.


A BIOS frissítő program arra való, hogy ne kelljen szöveges parancsokkal lecserélnünk az alaplap BIOS-át. Az újabb programok grafikus felületen oldják ezt meg, és elég néhány kattintás a cseréhez. A programot futtatva az leellenőrzi az alaplap típusát, rajtalévő BIOS verziót majd megkeresi a hivatalos weboldalon lévő azon BIOS verziókat amik újabbak és csak és kizárólag az alaplapodhoz tartozik. Frissítéskor ezt automatikusan le tudja tölteni, majd telepíti a közreműködéseddel. Egy újra indítást követően pedig beállítod a BIOS-ban a neked megfelelő beállításokat és utána elindítod a Windows-t.

Letölti automatikusan a frissítést, de én azt mondanám, hogy töltsd le te és amikor kéri akkor a hdd-n te mutasd meg neki, hogy honnan telepítse az új BIOS-t. Eggyel kevesebb hiba lehetőség, hogy el legyen rontva a BIOS frissítés - kiküszöbölted az internetes hiba lehetőségét, ami az új BIOS letöltésekor keletkezhetne esetleg.


Jó tanács, ha akarod megfogadod ha nem akkor nem :

Ne frissíts BIOS-t ha tökéletesen működik a géped, és azok az igényeidnek megfelelnek.

Nem kell nagy tudás a frissítéshez, egy kis odafigyeléssel bárki meg tudja oldani. De azt is tudni kell, hogy hibák is felléphetnek, amit esetleg csak szakszerviz tud elhárítani, legrosszabb esetben működésképtelené is válhat.


Ha pedig szükséged van rá akkor frissítsd, de figyelj oda és olvass utána az interneten mire érdemes odafigyelni.

Itt egy jó oldal ahol elég sok mindent leírnak a frissítésről. Nem új keletű, de sok hasznos dolog van rajta amit még ma is lehet és érdemes is figyelembe venni :

[link]

2012. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a részletes választ, de azért frissiteném a biost mert uj processzor van a lapon és valoszinü azért indul minden ok nélkül ujra a rendszer folyton
2012. nov. 14. 15:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Frissítettem de a gép még mindig random ujraindul tudja valaki a választ hogy miért?
2012. nov. 14. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!