Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok egy jogtiszta...

Hogyan tudok egy jogtiszta Windowst egy másik winchesterre átmenteni?

Figyelt kérdés

A feleségem laptopján egy előre telepített, jogtiszta Windows 7 van. Vagyis csak volt, mert a hard disk beadta a kulcsot.


Úgy gondolom, emiatt nem veszítem el a Windows licenszet. Kifizettem, tehát továbbra is használhatom, de magával a szoftverrel nem rendelkezem, hiszen az a halott vinyón van. Backup sajnos nem készült róla.


Biztos nem én vagyok az első ezzel a problémával. Hogyan lehet ezt megoldani?



2012. nov. 15. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Két dolgot is meg lehet próbálni.

A laptop hátulján ha még nem kopott le a gyári szoftverkulcs akkor kérj kölcsön vagy tölts le egy Win-t az internetről és telepítsd fel. Ez így teljesen jogszerű és tiszta Win-t eredményez. Ha lehet ne hackelt Win-t tölts le ha nem tiszta, buherálatlan MSDN oldalról való fájlt. Találni ilyet a neten.

Ha a hdd még elindul egy másik gépben akkor egy másik hdd-re egyszerűen át kell másolni a teljes tartalmat pl. az Acronis True Image valamelyik változatával. Ekkor az elkészült új hdd-t tedd a laptopba és már indulhat is a készülék. Nem kell semmit állítgatni, nem kell trükközni és elindul a Win7 azokkal a beállításokkal és programokkal amik a régi rossz hdd voltak rajta.

Nem biztos, de időnként előfordul, hogy újra aktiválást kér mert ez már jelentős hardware cserének minősül (általában alaplap, hdd cserénél szokott előfordulni).

2012. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Az első megoldásban nem voltam biztos, hogy jogszerű. De először megpróbálkozom a klónozással, amint megjön az új vinyó. Remélem a régi olvasható maradt, most a mélyhűtőben pihen szegényke :)
2012. nov. 16. 08:40
 3/3 A kérdező kommentje:

Végül is kiderült, hogy van lehetőség a gépet az eredeti gyári állapotába visszaállítani. Volt a régi HDD-n egy HP_RECOVERY nevű partíció, az nem sérült, gond nélkül át tudtam tenni az új vinyóra.


A rendszerpartíciót nem sikerült klónoznom, de a rajta levő adatok nagy része olvasható maradt.


Szóval az adatokat le tudtam menteni, és az új vinyóval sikerült eredeti állapotba hozni a gépet.

2012. nov. 21. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!