Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 telepítéskor, mikor...

Windows 7 telepítéskor, mikor lehet a régi partíciót teljesen törölni?

Figyelt kérdés
Beteszem a W7 telepítőlemezt, újraindítás, és itt kezdődik probléma, vmiért nem akar bootolni a dvd-ről, egyből a régi régi rendszer jön be, hiába mondom meg neki a BIOS-ban (elsődleges bootolásra a CD-ROM van megadva).

2012. nov. 15. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

1. A DVD romod windowsból tökéletesen működik?

2. miután beraktad a lemezt, beállítottad a biost, és elkezd tölteni, nem írja ki sehol, hogy a dvd-ről való folytatáshoz nyomjon meg akármilyen gombot? :) (tudom buta kérdés, de hátha elkerülte a figyelmedet)

3. Honnan származik a dvd? Megbízható forrás? Volt már tesztelve másik gépben is? Vagy Te írtad ki? Ha Te írtad ki, akkor milyen programmal, és egész pontosan hogyan?

2012. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A DVD-Rom működik normálisan. Az a szöveg nem jelenik meg, hogy CD-Romhoz való indításhoz nyomjon.... A lemezt egyébként én írtam ki neroval, leglassabb sebességen, de jónak kell lennie, mert már felment vele ma egy rendszer (csak újra kell telepítenem egy SSd beállítás miatt). Gép indulásakor benyomom az F12-t, itt elvileg megadhatnám, hogy honnan szeretnék bootolni, megadom hogy CD, enter, és már be is jön a windows... nem értem.
2012. nov. 15. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne f12-öt használj, hanem lépj be rendesen a bios-ba, és ott próbáld megadni a boot sorrendet. Tehát pl cdrom, usb, hdd, ilyesmi.
2012. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
advanced BIOS Features -} First Boot Device-CDROM így van beállítva. Felette a Hard Disk Boot Priority- nál számít hogy mi van beállítva, mert ott nekem csak az van írva PRESS ENTER
2012. nov. 15. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Hja, akkor elvileg jó. S nem számít, hogy utána hogy vannak a winyók.


Én ilyenkor azt tenném a helyedben, hogy lehúznám az összes felesleges winyót, és csak a dvd-t hagynám bedugva. (elég csak a tápfeszültséget kihúzni)

A dvd csatlakozóit meg esetleg átdugnám egy másik sata csatlakozóba az alaplapon. Aztán megpróbálnám úgy elindítani, és így rögtön a windows telepítőnek kéne elindulnia. Ha ez nem történik meg, akkor vagy a dvdrom döglött be, vagy a dvd sérült meg valamiért. (már ha tényleg igaz, hogy telepítettél már rendszert erről a lemezről bebootolva)


Ha így winyók nélkül elindul, akkor meg csak azt a winyót kösd vissza amire telepíteni szeretnél, és úgy próbáld meg.

2012. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Naaa, meglett a hiba, a hülyeségem áldozata lettem :) A BIOS-ban, amikor a bootolást állítottam be, belőttem az első DVDROM-ot amit megláttam. Namármost ha a nyíllal lapoztam lejebb volt egy olyan is, hogy Optiarc DVDROM, és ez kellett nekem. Beállítottam erre és rögtön jó lett. Bocsi hogy ilyen hülyeség miatt vettem el z idődet. Köszi a segítséget! Remélem már nem kell többször telepítenem
2012. nov. 15. 22:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond előfordul. Még velem is, pedig 1-2 naponta hoznak hozzám gépet javításra. :D
2012. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!