Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ma kezdtem el Linuxot használn...

Ma kezdtem el Linuxot használni (12.10) és nem tudom hogy hogyan telepítsem fel a laptopomba integrált webkamerát. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Típusa: MSI CX600-XHU

a telepítőlemezén nincs linuxos driver



2012. nov. 17. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a kamera egy egyszerű usb porton van bekötve az alaplapjára. Szerintem van ezekhez egy általános driver, mivel mind azonos módon működik.
2012. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Telepítsd szoftverközpontból a Cheese (magyarul úgy tudom Csíz a neve) webkamera kezelőt, vagy parancssorba a következőt írd be:


sudo apt-get install cheese


A sudo átmeneti rendszergazdai jogokat ad, ami kell az apt-get-nek, ami csomagkezelő. Az install a művelete a cheese meg a csomag neve. Eltávolításhoz install helyett remove kell.

2012. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, a második válaszoló tanácsát kipróbálom :)


egyébként egyetemen linux szerverek kezelését tanulom parancssorból de hiába kérdeztem az előadóimat, egyik se tudott rá válaszolni hogy mit kellene telepítenem ilyen helyzetbe...

2012. nov. 18. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Írd be a parancssorba, hogy "lsusb".

Ki fog listázni egy rakás eszközt, mindegyiknek van egy ID-kódja, vmi ilyesmi formátumbam: 1234:5678

Szóval 2*4 karakter, közte kettőspont.


Próbáld meg a listában azonosítani, hogy melyik a webkamera, és az ID ismeretében irány a google.com

2012. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!