Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Webes játék, tárgy fejlesztése...

Webes játék, tárgy fejlesztése, hogyan?

Figyelt kérdés

Webes rpg-t csinálok asszem.

Jó az elgondolásom?

Van egy tábla a tárgyaknak, ha egy user megtalál/megvesz egy tárgyat, akkor a db-ben csak hozzárendelem tárgy_id-user_id.

De ha lenne a játékban tárgy fejlesztés (a tárgy kap +statokat), és a játékosok el tudják egymásnak adni ezeket, akkor kéne csinálnom egy táblát amiben ezeket eltárolom ((ha még nem létezik ugyanolyan))?

pl: tárgy_id-hoz kötöm a +statokat:

oszlop: tárgy_id, str, vit, dex, int

rekord: 17, 5, 0, 0, 0

17es tárgynak 5 plusz strenghtje van.


És ha nem adhatják el egymásnak, akkor hogyan érdemes a tárgyfejlesztést megvalósítani? Akkor is ugyanígy, nem?



2012. nov. 21. 16:17
 1/3 A kérdező kommentje:

"...db-ben csak hozzárendelem tárgy_id-user_id."

ezt úgy értettem hogy van külön tábla, hogy usernek milyen cuccai vannak, és oda írnám bele a tárgy_id-t.


Még egy kérdés: ha kivesz minden cuccot, akkor mit kéne?

Csináljak egy alapcuccot, ami "láthatatlan", minden értéke 0(pl defense)?

2012. nov. 21. 16:32
 2/3 A kérdező kommentje:

És ez mégis miért került a programok témába???

K***ra hogy jó helyen volt a programozás témában..

és még egy csomó csillagot tudnék írni.

2012. nov. 21. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csinálsz egy táblát amiben ott a user_id meg az item_id és egy sima id, mert feltételezem egy itemből többet is használhat a játékos, ezért s user_id - item_id kettős nem azonosítja egyértelműen a bejegyzést. Utána pedig vagy ebben a táblában vannak még azok, hogy str, vit, dex, int vagy külön táblában az id-val összekötve, de szerintem jó ha ebbe a táblába teszed. Ha egy itemet elad valakinek, akkor megváltoztatod a user_id-t a vevő id-jára.


Tehát szerintem 3 tábla.

Users - felhasználó

Items - Tárgyak

UsedItems - ID, User_id, Item_id, str, vit, dex, int

2012. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!