Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program, ami...

Létezik olyan program, ami megmutatja, hogy mennyi áramot fogyaszt a számítógép?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Program nincs, hardver van: [link]
2012. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
TFT vagy LCD monitorral, két magú procis modernebb gép nem sokat.
2012. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, de ha van is, nem valószínű, hogy megbízható/pontos. Vannak külső fogyasztásmérők, melyek mutatják az aktuális teljesítményfelvételt a hálózatból, azaz leolvashatod, hogy az egész gép éppen mennyit fogyaszt azaz mennyivel tekeri a villanyórát. Ha ismered a tápegység hatásfokát, akkor az is kiszámolható, hogy az alkatrészek mennyi áramot igényelnek a tápegységtől.

Ha leírod a konfigod, akkor talán meg tudjuk saccolni nagyjából ezeket az értékeket.

Én pár éve vettem ilyen műszert és le is mértem pár gépet, amiket összegeztem egy kis amatőr iromyányban:

[link]

Illetve teszt oldalakon is szoktak teljes rendszerfogyasztási adatokat írni a tesztelt konfigokról (alapjárat és terhelt CPU vagy VGA állapot).

Olyan programot már láttam (az előző gigabyte alaplaphoz járt), ami megsaccolta az aktuális CPU fogyasztást. Teljes konfigra nem láttam még ilyet.

2012. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Nincs rá program.
2012. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!