Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Otthoni használatra melyik...

Otthoni használatra melyik Linux operációs rendszer lenne a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés
Az asztali számítógépem hardwarerei elég gyengék így még az XP-t is gyakran kell rajta cserélni ( hiába a lemeztöredezettségmentesítés, meg a sok üres hely egy idő után be lassúl ). Sokfelé hallottam, hogy ha az ember csak néhány programot használ valamint internetezik akkor arra a Linux tökéletes mert nem is eszik sokat és erre pont jó ( tudom játszani nem lehet rajta de a gépemen nem is akarok , viszont ha jól tudom több is van és azt szeretném megtudni, hogy melyiket lenne a legérdemesebb ha csak internetezésre valamit 1-2 alap program futtatására használnám....

2012. nov. 24. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nagyon gyenge a gép, akkor ez jó választás lehet: [link]
2012. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel az Ubuntu hasonlit a legjobban a Windows-ra és könnyen megtanulható, egyszerű a Menűe, ezt ajánlanám neked.

[link]

2012. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyenge gépre ha Ubuntut akarsz, akkor inkább Xubuntu vagy Lubuntu legyen.

Ha nagyon gyenge, akkor a Puppy is jó választás.

2012. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írjál konfigot.

Nekem van olyan nagyon régi notebookom (10 éves), amelyikben összesen 256 MB a memória. Hibátlanul és gyorsan fut rajta a Ubuntu.

2012. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ubuntut Unity 2D-vel. Egy régi Atom procis netbookon, 512 rammal száguld mint az állat.


Vagy esetleg Lubuntu. Az ilyen Puppy meg Damn Small Linux inkább 486-os meg p1 szintű gépekre való.

2012. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!