Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SOS Access! Hogy oldjam meg...

SOS Access! Hogy oldjam meg ezt a lekérdezést?

Figyelt kérdés

Megvan adva egy "Autók rendszáma (rendszámot tartalmaz)" tábla, egy "Autók kiadása (pld.: 2012.11.25.)" tábla, és egy "Autók kiadásának napja (pld.: 7)" tábla. Egy autókölcsönzőről van szó. Több tábla is van, de gondolom ezek kellenek a példához. A példa így hangzik:


"Kérdezze le az autók rendszámát, és visszahozásuk napját!"


Arra gondoltam, a dátumhoz kéne hozzáadni a kiadási napot, és akkor megkapnám, mikorra hozták vissza az autót. De ezt hogy csináljam meg? Milyen képlettel?



2012. nov. 25. 13:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagyis rosszul írtam, ezek nem táblák. Ezek egy táblában vannak, "Autók" táblában, ezek csak oszlopok.
2012. nov. 25. 13:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, létrehozok egy új oszlopot a lekérdezésben, és összeadom a két oszlopot. Úgy kijön az eredmény, szóval szerintem úgy jó is.
2012. nov. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!