Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell letörölni egy...

Hogyan kell letörölni egy merevlemezt, hogy aztán az XP telepítő cd-t betéve, ujra varázsolhassam azt?

Figyelt kérdés

Egy kis 80GB-os gépem van. A memória valahogy 2 részre van osztódva. Ezt szeretném - ha lehet - kiküszöbölni azzal, hogy újra telepítem az XP-t.

Még csak üres merevlemezen csináltam ilyet, így nem tudom, hogy ebben az esetben mit kell tenni...

KÉRLEK, ha lehet részletesen magyarázz, mert nem vagyok egy pc guru.

Bár ez sajnos a kérdésemből is látszik ...:-(



2012. nov. 27. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy guru, akkor lehet nem neked kellene telepíteni.

Amikor elkezded telepíteni az egyik lépés a meghajtó beállítása. Ekkor tudod törölni a partíciókat és egy újat létrehozni.

Ha a gépben csak ez az egy meghajtó van, akkor nem túl szerencsés egy partíciót hagyni neki.

2012. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amikor elkezded telepíteni az xp-t törölni kell a partíciót amin most van aztán létrehozni egy újat és arra telepíteni az xp-t.utána meg megkérdi hogy akarod formázni.gyors formázás vagy a normál.onnantól meg már mindenben könnyű.
2012. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megteszi az XP telepítőlemez.


1. beteszed a telepítőlemezt és arról indítod a gépet, tehát elkezded a windows telepítését.

2. A licenc szerződés elfogadása után (F8)

3. mivel van op rendszer a winchesteren, fel fogja ajánlani a javítást, ezt utasítsd el (ESC).

4. Ezután megjelenik a winchesteren található partíciók listája, amit egyesével a "T" gomb megnyomásával tudsz törölni. (alul az állapotsoron minden elérhető parancsot kiír)

4. miután minden partíciót töröltél, marad egy darab nem partícionált terület. kijelölés után az "L" gomb megnyomásával tudsz rajta új partíciót létrehozni.

5. A particionálás után nyomj egy "Enter"-t.

6. A következő képernyőn válaszd a "A partíció formázása NTFS fájlrendszer használatával (Gyors)" lehetőséget, innen meg már csak folytatni kell a telepítést a megszokottak szerint.

2012. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, de az ember a saját kárán tanul.:-(

Türelmetlen voltam és most több óra kínlódás után elb...m mindent.:-(

Alig tudtam életet lehelni a gépbe!

Két lemez volt a gépben. ( Két kicsi.:-)egy 40 és egy 80 gb )

A kisebb volt a szolga. Gondoltam ezen gyakorolok. Erről mindent átmentettem a nagyobbra, majd egyszerűen formáztam. Valószínűleg már ez sem volt helyes, de mindegy...

Ahogy megtörtént, kikapcsoltam a gépet, majd megcseréltem azt a ,, tüskéket " hogy most már Ő legyen a mester és majd nagy okosan felteszem rá a win-t.

Nem tudom - gondolom a hozzáértők egyből értik, hogy mi lehetett a gond :-( - de lehet, hogy a másikat le kellett volna húznom addig...

Eleve csak 7GB-ot látott - már ezt sem értem - és engedett partic-ni, de aztán a telepítés nem sikerült.:-(

Gondoltam veszett fejsze, nem érdekel és kiveszem.

Kivettem, a régi 80-ast pedig újra beállítottam, hogy Ő a főnök, de nem működött...

Bárhogy indítottam állandóan kiírta, hogy rendszerindítási hiba. Ha pedig nem csupán ez az egy sor íródott ki, akkor az volt olvasható, hogy NINCS OP. rendszer!!!

Bárhogy indítgattam, ezt írta. Nem értettem, hogy hogyan törlődhetett. Végül mikor már sehogy nem indult, gondoltam így jártam, teszem fel a win-t.

Akkor pedig ennél nem látott a gép csak kb. 30Gb helyet.

A 28 GB part-t helyre tel. a win-t. Viszont az indításkor állandóan bejön az a szervíz menü, hogy válasszam ki a wind xp-t.

Így aztán nem is indul egyszerűen és ráadásúl a rengeteg fotó videó nincs meg...!!!:-(((

Nem tudom, hogy mivel a telepítésnél csak 30 GB-ot látott, van rá esély, hogy vaéahol még megvannak azok az adatok???

2012. nov. 27. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen az ember a saját kárán tanul, az okos ember a másén.
2012. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!