Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miben más az Office 2010-nél...

Miben más az Office 2010-nél a licencelt és a nem licencelt termék?

Figyelt kérdés

Nekem most ezt írja a súgónál: "Ez a szoftver nem licencelt termék. Csatlakozzon a vállalati hálózathoz, vagy kérjen további segítséget a rendszergazdától." Felette ez a link van: "Termékkulcs módosítása" Nem értem miben tér el ez egy "licencelt" terméktől, hiszen ez is működik... Még azt se írja, hogy "... nap múlva lejár a próbaidő".

Előre is köszi a válaszokat!



2012. nov. 28. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Abban különbözik, hogy a nem licencelt termék, valószínűleg egy próba verzió, amit pl. 30 napig kipróbálhatsz, utána meg kell vásárolnod. A licencelt termék pedig egy már kifizetett verzió. Tehát a jogtisztaságban tér el. És egy nem licencelt termékre nincs frissítés sem, ami azért hosszútávon nem túl szerencsés dolog.
2012. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kovács Pistike01 ***** válasza:
A próbaverziós is liszenszelt, mert próbaliszensz jár mellé. Ez pontatlan megfogalmazás. Az is tévedés, hogy nem frissít. Amíg a próbaverzió tart, addig igenis frissít, érdekes lenne az ellenkezője például egy vírusirtónál.
2012. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Marcikám, neked valószínűleg próbaverziód sincs (már), ajánlom figyelmedbe helyette ezt a programot:


[link]

2012. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pistike, lehet, hogy az értelmezés volt pontatlan, és nem (csak) a megfogalmazás? :) Nem azt mondtam, hogy a próba verzió nem licenszelt, vagy hogy a próba verzió nem frissít. Azt mondtam, hogy a harminc nap eltelte után,meg kell vásárolni. Mert utána már nincs érvényes licensz a szoftverre, ill. nincs rá frissítés. És nem jogtiszta a szoftver. :P Legalábbis az én értelmezésemben. A lényegen viszont semmit nem változtat. A szoftver jelenlegi állapotában nem jogtiszta, és schlus. :) Ezért jönn a szívélyes üzenet.
2012. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy nem írja ki, hogy 30 nap van hátra.

Akármeddig használható, csak a fentieket írja ki... :-)

2012. nov. 29. 19:07
 6/7 A kérdező kommentje:

Itt egy kép, arról, amiről beszélek:


[link]


(Mint látható, korábban volt próbaverzióm, az lejárt, utána jött ez...)

2012. nov. 29. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:

még mindig az első hozzászóló vagyok.

Nem mondtam neked, hogy van még harminc napod, hogy használhasd. Ahogy azt Kovács Pistike01 is is megállapította már, neked már lejárt a próba verziód. Megpróbálok egyértelműen fogalmazni:

Te magad mondtad, hogy volt korábban próba verzió, ami már lejárt. Kérdezem én: Megvásároltad a licenszét a szoftvernek? Mert ha nem vásároltad meg, akkor nincs min csodálkoznod az üzenet láttán. Természetes, hogy sikítozik, hogy termékaktiválás szükséges. Minden rossz indulat nélkül kérdezem, mit nem értesz az üzeneten? Jelenleg nem jogtiszta a szoftvered. És így bizony frissítés sincs hozzá. Nem mellesleg nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ebben az állapotában korlátlan ideig használhatod azt. Szerintem egy szép nap arra ébredsz, hogy nem nyílik meg az outlook, Word, stb... Ahhoz, hogy jogtisztává tedd, kattints a "termék aktiválása" gombra, menj végig a folyamaton, fizesd ki a licensz díjat, és a kapott termékkulccsal aktiváld az Office csomagod. Ha ezt már megtetted, és rendelkezésedre áll az érvényes termékkulcs, akor is kattints rá a fent nevezett gombra, és előbb utóbb lehetősséged lesz azt a megfelelő helyre beírni.

2012. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!