Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tudnék csinálni az iszonya...

Mit tudnék csinálni az iszonyatosan lelassult gépemmel? Létezik-e valamilyen ingyenes program, ami nem csak felderíti, hanem (legalább valamennyire) ki is javítja a hibákat?

Figyelt kérdés

A gépemen Windows XP van, Google Chrome-ot használok. Már a Google betöltődése is nagyon lassú, 7-8 perc.

Eddig indításkor hiányolt valami fxsclntr.dll fájt, azt próbáltam megoldani, de az ellenőrzés után mindig valami fizetős megoldás lett a vége. Az az fx... most valahogy megoldódott, talán a MS Fix It tette helyre, de rengeteg ActivX hiba is van a gépen. Lehet ezen valamit javítani?



2012. nov. 29. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:

CCleaner (ingyenes)

Egyébként lehet, hogy azért lassú, mert kevés RAM-od van nem? Nekem ezért volt lassú a Win7, de kikapcsoltam a sok dizájn elemet és most sokkal jobb

2012. nov. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát tudod,a te esetedben is az igazi megoldás a problémára , a gép újratelepítése lenne,

de ettől az 1-2 órás dologtól ,úgy szoktak félni,mint ördög a tömjén füsttől,

aztán minden mással szoktak próbálkozni,csak az újratelepítéssel nem,

2012. nov. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

7-8 perc??

Hát lehet toldozni-foltozni (víruskeresés, rendszertisztítás, futó folyamatok szelektálása, stb...), de több időbe kerül mint egy újratelepítés, és a siker sem biztos.


Én újratelepíteném az operációs rendszert.

2012. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul, ha a végén valami fizetős megoldást ajánl fel akkor én már gyanakodni kezdenék, hogy esetleg valami vírus vagy malware. A te esetedben szerintem a legjobb egy tiszta telepítés aztán meg vigyázni kell, hogy többé ne kerüljön ilyesmi a gépedre.

Nagyon jó vírusírtók vannak manapság ingyenesen. Pl: az Avast is egy ilyen.

2012. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a CCleanert (egyébként 512 volt a RAM).

Sajnos csak volt, mert a végén még a csökkentett módban sem engedte a Windows újraindítását, úgyhogy inkább szereztem egy másik gépet. Most már csak az adataimhoz szeretnék hozzáférni, ami a régi gépen maradt (főleg fényképek), de nem tudom mit tehetnék.

2012. dec. 4. 00:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez egyszerű:

Csatlakoztatod a rossz gépben lévő merevlemezt a mostani gépedhez (NE ERRŐL BOOTOLJON) és miután betöltött a rendszer szépen sajátgép és ott látod a régi merevlemezt amiről azt másolsz le amit akarsz.

2012. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hogyan tudom a régi merevlemezt az új gépre csatlakoztatni?

Valamilyen speciális kábel kell hozzá?

2012. dec. 4. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!