Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem ismeri valaki ezt a...

Nem ismeri valaki ezt a stratégiai játékot leírás alapján?

Figyelt kérdés

Még kicsi voltam mikor ezzel játszottam, kb. 12 éve vagy több. Az ikonja egy szürke négyzet (ilyen sodrony vagy hasonló mintázatú) benne egy aranysárga K-betű. A menü talán egy kastély belseje volt,de nem biztos.

A játékban szokásos stratégia játékos nézőpont. Rengeteg építmény volt. (bánya, fatelep, raktár, vár, védőtornyok, kovács, ebédlő ahol ettek az emberek, búzamezők és szőlő)

Voltak ilyen emberek akik járták körbe a várost és élelmiszert vittek a katonáknak (azt hiszem inas volt a nevük, mivel magyar nyelvű volt a játék) mindent vittek a raktárba. Parasztok akikkel építkezni lehetett stb.

Katonák könnyű és nehéz lovas, lándzsás, bárdos, íjászok, kardforgatók, baltások)

Ami nagyon megmaradt bennem, hogy ha a katonák éhesek voltak és rányomtál, hogy egyedek, akkor azt mondták hogy "kajaidő".


Remélem valaki felismeri ezt a játékot. Régen nagyon elvoltam vele és most 16 évesen is ki akarom próbálni.



2012. dec. 1. 13:43
 1/3 Topmad ***** válasza:
100%

Szia! :)


100%, hogy ez a Knights and Merchants. Én is imádtam ezt a játékot.

Az ikonra már nem emlékszem pontosan, de itt egy gameplay vidi, erről rá fogsz ismerni: http://www.youtube.com/watch?v=nestCjhn050

Letölteni biztosan le lehet valahonnan, csak egy jobb gépre már nem biztos, hogy felmegy.

Jó gamelést! :D


Üdv:

Top

2012. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ez az köszi:)! Hát igen win7 már nem fog futni, ezt is meg kell oldanom, valahogy biztos meglehet.
2012. dec. 1. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Knights and Merchants, (Lovagok és kereskedők).


Én is imádtam annó, de sajna eljárt felette az idő. a másik, hogy nem igazán fut win 7-en...


Élvezném, ha lenne vmi feldolgozás belőle, de sajna a mostani társadalmat nem igazán érdekli a gondolkodós stratégiai játék fajta.

2012. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!