Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Réggebben telepített OS-ek...

Réggebben telepített OS-ek nem indulnak Windows 8 telepítése után. Miért, és hogyan javíthatom meg?

Figyelt kérdés

Régebben 2 OS volt a gépen: Windows 7 és egy Ubuntu 11.4.

Elhatároztam hogy feltelepítek Windows 8-at is.


Miután ezt megtettem, a Windows 8 tökéletesen működik, de ha Win 7-et szeretnék indítani, egy fekete képernyő, majd a gép újraindul és átdob az indítási javításba ahol nem talál hibát... Az Ubuntu azt írja indítás után (wubi windows7 alá telepítve) no such drive


Az alábbi megoldásokat találtam az interneten, de egyik sem működött:

Próbáltam bootlemezből parancssorból szép sorban mindent amit a bootrec lehetővé tett, és az indítóképernyőn még is ott van mind a 3 OS annak ellenére, hogy a bootrec /scanos-t és azt írta 0 windows installációt talál...


A C:\windows\system32 mappában nincs winload~1.exe sem...



Van ötletetek mi lehet a gond és hogy oldhatom meg? Válaszotokat előre köszönöm!



2012. dec. 1. 23:46
 1/2 belapus ***** válasza:

Talán ezek segítenek:


[link]


[link]

2012. dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az első link szerint jártam el már a kezdetekben. (Szokásom mindenhez külön partíciót gyártani ;)

Megnézem még az EasyBCD-t, lehet hogy ez megoldja a problémát...


Van 2 OS partícióm (win7, win8) és 2 olyan, amin csak a dokumentumaim vannak. Plusz egy a rendszer számára fenntartott 100MB-s... Szóval eggyel több mint amit a Windows megengedne. Bezavarhat ez is indításnál?

(Bár amíg a Win7 működött ez nem okozott problémát...)

2012. dec. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!