Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudnám a...

Milyen programmal tudnám a mikrofonomat kipróbálni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Van nálam egy rádiós mikrofon, minden kellékével együtt, tehát a vevőegységéből a "line out" kábel is megvan (jack), viszont nincs nálam se keverő se erősítő.

Hogyan tudnám kipróbálni a számítógépen, hogy tényleg működik-e? A vevője elvileg jelzi, hogy oké, na de biztosra szeretnék menni és szeretném hallani a hangomat ..

Mit ajánlotok? Ha a "line out" kábelt a számítógép mikrofon bemenetére csatlakoztatom, akkor valamilyen programmal meg tudom hallgatni?



2012. dec. 7. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

> Ha a "line out" kábelt a számítógép mikrofon bemenetére

> csatlakoztatom, akkor valamilyen programmal meg tudom

> hallgatni?

Tedd fel az Audacity-t, és nyomd meg a felvétel gombot.

(Ne felejtsd el előtte a Windows hangerőszabályzójában a felvétel résznél a mikrofont kiválasztani bemenetként.)

2012. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:

Várj, várj.

Ha line out van a mikrofonon, akkor azt nem a mikrofon bemenetre kell dugni, hanem a line inre.

2012. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi, hát valamennyire sikerült , csak azt nem értem, hogy ugye ez egy rádiós miki, és a vevőegység hátulján van olyan h "line out" és "mic out" kimenet is van, na és azt csinálja, hogy a "mic out"-nál sokkal erősebben szól mint a "line out"-nál ....

Erre van ötleted, hogy mi a különbség a kettő között?

2012. dec. 7. 13:20
 4/6 Golan Trevize ***** válasza:

a mic outot a mic inbe kell bedugni, mert az erősített kimenet.

a line outot meg a line inbe kell bedugni, mert ott nincs jelerősítés.


ezért hallasz hangerőbeli különbséget, mert nem a megfeleő bemenetre dugod a kimenetet.

2012. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
aha köszi!!!!!
2012. dec. 7. 13:37
 6/6 A kérdező kommentje:

na de ha jól értelmezem, akkor egy erősítőbe ha bedugom a "line out"-ból a kábelt, akkor nem szabadna semmi különbségnek lenni, igaz? hiszen erre való az erősítő (sztem) ...

A "mic out" esetleg tényleg csakis pl számítógépnek a mirofonbementére való? mert keverőkbe ha bármelyiket bedugom, az úgyis megy utána az erősítőbe ....

Ha nem így van, akkor nem értem :(

2012. dec. 7. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!