Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cubase 5 -ben nem szól a...

Cubase 5 -ben nem szól a gitár. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ha egy régi file-t megnyitok és azon belül készítek egy új audio felvételt, érzékeli a bejövő jelet és fel is veszi de nem szól.

Ha teljesen újjat csinálok akkor még a jelet sem látja, nem kommunikál a hangszerrel.

Beállításoknál szinte mindennel próbálkoztam.Külső hangkártyám van de még Assio for all-t is töltöttem hátha úgy megy de azzal sem működött.

Tudod valaki segíteni nekem ebben?



2012. dec. 7. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy mindennel próbálkoztál? Mi az, hogy kommunikál a hangszerrel? Audiot veszel fel, nem? Az nem kommunikáció. Képben lehetsz a cuccal :) Sajnos igy segíteni se tudok, mert ezerféle oka lehet, valszeg az asio van máshova route-olva. A Steinberg support viszont készségesen segít, csak termékkódra lesz szükség hozzá.

Ha meg nincs különösebb oka hogy Cubase-t használsz (dolby, MIDI, VSTi-k), akkor használj adobe auditiont vagy cool edit pro-t.

2012. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valóban nem alapos a felkészültségem ezt nem tagadom.:)

A helytelen szóhasználat alatt("kommunikál") tulajdonképpen azt értettem,hogy mikor a hangszert megpengetem a cubase vizuális visszajelzést ad az audio activity résznél és a beérkező rögzített hang is megjelenik az audio sávban.

Egyszerűen csak nem szól.A hangkártyával nem lehet gond mert más programban tökéletesen működik.Ha a problémát sikerül megoldanom VST-ket is fogok használni hogy a gitárt effektezzem szoftveresen, majd MIDI-t is fogok használni dobfelvételhez.Az asio for all-t azért próbáltam meg mert először arra gondoltam hogy a cubase csak azzal működik.Ezek szerint nem? Mellesleg egy Tascam US-144 MK2 külső hangkártyám van.A beállításoknál lehet valami, de minden lehetséges opciót kipróbáltam a cubase-ben és a hangkártya control paneljén is(szoftveresen és a manuálisan is próbálkoztam a hangkártya beállításokkal)

2012. dec. 8. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Windowsban nem ASIO-ban működik a hangkártya, úgyhogy ha ott van elállítva valami, akkor simán lehet hogy csak a cubase-ben nem szól. Lehet, h csak a track kimenete van átrakva valami másra. Vagy a hangkártya van 5.1ben, ilyesmi. Nézd végig a kimeneteket, melyiken szól.

Am én maradnék a gyári drivernél, ilyen kártyához _már_ nem kell asio4all (de attól még megnézheted a kxdriver-t is :))

2012. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cubase működik WDM driverel is amúgy, de értelmes felvételeket csak ASIO-val tudsz csinálni a latency miatt (késés, asio-ban 5ms vagy kevesebb, átlagos WDMnél akár 100ms is lehet, ami zene felvételhez kb használhatatlan)
2012. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!