Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell használni ebben...

Hogyan kell használni ebben az esetben a jövöbeli érték függvényt excelben?

Figyelt kérdés

Van egy olyan feladat, hogy 650 000-be kerül egy biztosítás, ami havonta 5000 forint járadékot fizet. 240 hónap a futamidő, megéri e befektetni? A tanár szerint neghatív lesz az eredmény, szerintem ez nem így van, ha jbé függvénnyel oldom meg akkor meg -34 milliót ír, a feladat megoldása pedig elvileg -597 771 forint a futamidő végével,


Namár most a következő sorozattal írható le a feladat.


650 000*1,0067^(n-1)*(n-1)*5000

Az n a hónapok számát jelöli. Ha kiszámoljuk a 240-edik hónapra, akkor 2 011 450 jön ki pluszban. A tanárnak tuti nincs igaza. Ez az egyik dolog. De mit ronthattam el a függvényben?

A ráta az egy hónapra eső kamat, az időszakok száma a hónapok száma, a részlet az 5000 forint amit fizet a biztosítás a mai érték a 650 000 amit be kell fizetni, a típus nem tudom mi, de egyessel és nullással se az jön ki aminek ki kellene jönnie. Vagy rosszul tudom, valamit elbsztam?

A választ előre is köszi!



#Excel #jbé függvény
2012. dec. 10. 19:50
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja, hogy ezt mai értékkel kell megcsinálni....
2012. dec. 10. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!