Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SÜRGŐS! Linux oprendszer...

SÜRGŐS! Linux oprendszer aktíválás?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy laptopot amin linux oprendszer van.Elindítom a a gépet és olyat ír ki hogy gépeljem be ezt:"less /GPL" és "less /COPYRIGHT.Be gépeltem ki be is adott szöveget gondolom ilyen szoftver licencet írt le.És akkor hogyan tovább?Egyáltalán nem vágom a linuxot. Valaki segítene?

2012. dec. 11. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
tegyél rá windowst
2012. dec. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Nem rossz, zéro linux tudással sikerült kemény 2db TXT fájlt kilistázni a képernyőre. :)

Na most ha ez így felinstallálva keményen grafikus felület nélkül indul el és te nem értesz a Linuxhoz, két választásod van:

1. Felteszel egy Windowst.

2. Felteszel egy bármilyen ÉRTELMES Windows disztribúciót, ami alapból telepítéskor magyarul rád köszön, fogja kezedet, telepítés után alap dolgokat kézikönyv nélkül megtalálod, stb. A két mostanában legelterjedtebb a Suse és az Ubuntu/Kubuntu páros. Illetve utóbbi egyik mostanában közkedvelt verziója a Linux Mint.

2012. dec. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:
2-es pont természetese Linux disztribúcióról szólt csak késő van.
2012. dec. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Windows 7-et telepítenék rá viszont 3 napig nem akarok felrakni semmit a gépre nehogy elvesszen a garancia és kitalálják hogy azért nem jó mert én mást telepítettem rá.
2012. dec. 12. 06:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg kiírta ezt a root directoryt hogy keressem meg vagy találok ott valamit.Hogy ott van a végeleges licenc szerződés.Nem értem ilyenkor mit kéne csinálni vagy begépelni mert amint már írtam csak ezt írta:please type "less /GPL" and "less /COPYRIGHT".Emellett még oda volt írta hogy 15 perc múlva kikapcsol ha nem történik semmi.
2012. dec. 12. 06:23
 6/7 kovpet ***** válasza:

A garancia a hardverre vonatkozik, nem függ a rajta futó szoftvertől... Ha veszel egy Windows-t, simán felrakhatod, ha elromlik a gép, ugyan úgy javítaniuk kell.


A legtöbb Linux disztribúció szabad és ingyenes, nem kell aktiválni, meg nem kell sem semmi ilyesmivel szívni.


A less meg egy egyszerű parancs, olyan, mint Windows alatt a type.

2012. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha nem eredeti a szoftver akkor már problémázhatnak?
2012. dec. 12. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!