Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy Acer laptopot a...

Vettem egy Acer laptopot a fiamnak. A beüzemelésben kérnék segítséget. Linuxos. Egy cd-t is adtak hozzá. Ajándékba lenne, de én nem értek hozzá. Valaki írna róla pár sort?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Le e szeretnéd törölni a linuxot és windows felrakni?

(de elötte nézd meg hogy a garancia ki e terjed az oprendszerre e ?)

És mi az a ajándék CD ?

2012. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz?
2012. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A linuxot majd leszeretném törölni és windows xp-t vagy7-et szeretnék rárakni ezt egy haver megoldja nekem de csak pár nap múlva. addig kipróbálnám a gépet.hogy működik-e rendesen. És a linuxot is hogy milyen program mert a gépet bekapcsoltam de csak szöveget ír ki és nem jön be semmi.Vagy ez így jó? A cd-re Resource DVD

van írva.

2012. dec. 12. 10:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Vissza állító lemez a rendszerhez mármint a linuxhoz

milyen linux van rajta?

2012. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nem előtelepített kinux van rajta akkor első bekapcsoláskor rejtett partícióról indulnia kellene a telepítésnek, a Resource DVD-n driverek, használati utasításés egyéb Acer progik vannak.

Amúgy mehetne rá rögtön win7.

2012. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Linpus Linux Live cd Edition v9.2 b110329av11
2012. dec. 12. 10:44
 7/13 tabaki ***** válasza:

"powe_r válasza:

Le e szeretnéd törölni a linuxot és windows felrakni?"


Jaj, miért ezzel indítasz alapból? Máskülönben olyan okosakat szoktál hozzászólni!


Kérdező, ne hagyd bántani a linuxot. A fentieknél valamivel többre van szükség ahhoz, hogy segítsünk. Elsősorban: Mi nem megy a beüzemelésben? A rendszer már telepítve van, csak nem tudod, mit kezdjél vele? Ez az egyszerűbb helyzet, mindent próbálgass ki, nyomkodj meg a képernyőn, nem feledkezve meg az egér jobb gombjáról sem, hátha az ad be valami menüt. Több, mint hasznos ismeret volna, hogy milyen linuxról van szó, a különféle disztribúciók ugyanis eléggé eltérő jelleget mutathatnak.

Más néven, de vélhetőleg találsz szövegszerkesztőt, rajzprogramot, böngészőt, levelezőprogramot és efféléket. A programok működtetése gyakorlatilag azonos a windowsosokéval. Ha eközben mégis beleakadnál valami problémába, írd meg.

Más helyzet, ha nincs fent a rendszer, és a CD a telepítője, de nem hiszem. Természetesen akkor is lesz megoldás.

Őszintén szólva, mi egy hasonló helyzetben a linux mellé egy rakat Windows-sharewaret kaptunk, nincs kizárva, hogy a te CD-d is csak ilyen hasznos reklámhordozó -- ez esetben mehet a szemétre.

2012. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
root localhost felirat a betöltés után.hogyan tovább?
2012. dec. 12. 10:55
 9/13 anonim ***** válasza:

root localhost felirat a betöltés után.hogyan tovább?

HIHIHI

2012. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Le e szeretnéd törölni a linuxot és windows felrakni?"


SEGITS NEKI NAGY LINUXUSZ

2012. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!