Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az XP SP3 serice pack fájljai...

Az XP SP3 serice pack fájljai kellenek-e a Windows könyvtárban a telepítés után?

Figyelt kérdés
Ez egy kb. 600 MB-os könyvtár (ServicePackFiles), amit ha kell megtartanék, de nem a C: meghajtón

2012. dec. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajátgép ---> Rendszermeghajtó (C) --->Karbantartás : ott kigyalulhatod szabályosan a felesleges szemetet.
2012. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csacsi2 ***** válasza:

Első válaszoló jól írja.

Mivel látom kevés a hely a C: -n ezért gondoltam figyelmedbe ajánlom a felesleges könyvtárak törlését.


CSAK HA ÉRTESZ HOZZÁ VALMELYEST!


[link]


Vannak praktikák a C: meghajtó "szűkítésére".

Pl.: Helyezd át a dokumentumok mappát, a TMP könyvtárat


A megoldások többsége köztes megoldás pl a C:/ Windows / installer mappa törlése gondot okozhat újtratelepítéskor / Levakaráskor!!!


Vannak nem problémás megoldások is pl. Ne legyen lapozófájl a c: meghajtón.

Prefetcher -szolgáltatás kikapcsolása.

Rendszervisszaállítás kikapcsolása

win könyvtár karcsúsítása

Töröld az összes $ jelü mappát kivéve a $hf_mig$-t!

Telepítéskor ne a C: -re telepíts, hanem másik partícióra

stb.


Nekem csak egy 6GB -os HDD -van C -nek ezért is mentem bele ezekbe. Jelenleg 2.33 Gb hely foglat. amellett, hogy rengeteg program van feltelepítve. Ezért is preferálom az utóbbi időben a portable programokat!


UI.: Csak akkor módosíts ilyeneket, ha biztos vagy a dolgodban. Én használok visszaállító progit (Acronis True Image Home), így ha elszúrnék valamit (nem szokásom, de előfordulhat) nem probléma!


Mástkülönben elég annyi amit az első hozzászóló írt!

2012. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

C-n legyen csak a rendszer és a progik, minden egyéb saját cucc kerüljön át D-re vagy R-re.

Jogosultság megosztás.

Egyébként ne piszkálj bele a rendszerbe, abból csak a Ccleaner törölhet felesleges fájlokat.

2012. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok komolyabban jártas, ezért csak nagyon óvatosan tennék valamit.

2. válaszadó:

A Prefetch szolgáltatás máshova is rak dolgokat? Az ilyen nevű könyvtár csak néhány megás. A lapozófile már a D: meghajtón van. A $ kezdetű könyvtárak sem nagyok. A dokumentumok esetében a MyDocuments könyvtárra gondoltál?

3. válaszadó:

A CCleaner egy önálló program, amit le kell tölteni?

2012. dec. 12. 15:40
 5/5 csacsi2 ***** válasza:

Prefetch szolgáltatás csak ide pakol.

c:\WINDOWS\Prefetch\


Igen a my dokuments mappa


1) Dokumentumok mappa áthelyezése

Jobb klick tulajdonságok áthelyezés

2)Lapozófájl nem kell

sajátgép jobb klick tulajdonságok specilális fül ... virtuális memória/beállítások speciális/módosítás: ne legyen lapozófájl!(ne felejts utána beállítást megnyomni!)Pc újraindítás

3)Tisztítók:

CCleanert ajánlom, még nem okozott gondot és ingyenes!

van telepítős és hordozható változata4

4.Tmp és temp ideiglenes mappák helyének megváltoztatása

sajátgép jobb klick tulajdonságok környezeti változók.Itt add meg a tmp és temp mappa elérési útvonalát! (úgy mint a dokumentomoknál rakd át oda ahol van szabad hely, ennél készíts neki könyvtárat)


Ha nem akarsz belefolyni, használd a CCleanert, ingyenes!

[link]

ajánlom hozzá a CCenchacert, kibővíti az alkalmazások listáját a CCleaner -ben!

[link]

2012. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!