Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » újra raktama gépem és két...

újra raktama gépem és két particiót állítottam be 120gb a vinyóm így eltt egy 80 meg agy 40gb elvielg a 80gb ra telepítettem a windowst még is a 40est látoma és a 80gb nem is látom csk egyetet dob ki mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát hogy partícionálásnál/telepítésnél mit varázsoltál, azt csak te tudhatod...
2012. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
Mégis, MIVEL látod? A Windows ezek szerint elindul? Nem ismerem a mostani Windowsokat, lehet, hogy elrejtik a rendszerlemezt, az is lehet, hogy te állítottál be valami effélét partícionáláskor, tényleg a fene tudja.
2012. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ujra raktam megint most egy 90gb látok és a 40eset nem. amikor szét osztottam akkor csinált egy mappát a rendszer fájloknak vagy minek iylen 100mb cuccot de aszt se látom meg a 30ast sem :/ hogy tudnám megjeéeníteni?
2012. dec. 12. 18:19
 4/8 tabaki ***** válasza:

Ebből semmivel sem tudtunk meg többet, mint az előző kérdésedből. Fogalmunk sincs az összetett folyamatról, amit te elintézel azzal, hogy "újra raktam". Mi a fészkes fenének kérdeztem vissza bármit is, most már bánom. Továbbra sincs lövésem se, mi a teendő, de mindegy is, most búcsút intek a Hálónak, van egyéb dolgom is.

Jó tanácsként:

Ezek után is hiába írod be, hogy "újra raktam, most hetvenet látok", "újra raktam, most százkettőt látok", semmivel sem közölsz többet a problémáról. Azt meséld el, hogy mit csináltál a partíciós matatáskor, vagy azt, hogy hogyan próbáltál a láthatatlan partíció nyomára bukkanni, akkor hátha valakinek lesz tippje.

2012. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jolvan nem kell leugtani mert nemértek hozzá... De meg csinaltam az volt a baj h csak egy particiót csináltam a többi hely szabadon maradt azt is particiozni kellet. Ha meg nemtudsz rá választ adni minek írsz ide? Nem kötelező válaszolni.nem lehet mindenki olyan okos mint te
2012. dec. 13. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyökér.
2012. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

"Ha meg nemtudsz rá választ adni minek írsz ide?"


Tudod mit? Segíteni akartam. Értelmes kérdező esetén már az is segítség lett volna, hogy a kérdése értelmezhetetlen, amíg a legszükségesebb ismereteket homályban hagyja. Nálad ez leugatásnak számít, és még te vagy megsértődve azért, mert nem vettük észre a nagy arcod mögött, hogy azt sem tudod, miről beszélsz.


Mendegél az undok kismalac az erdőben, szembejön a jótündér.

-- Szia, kismalac! Ma jó napom van, teljesítem egy kívánságodat!

-- Dögölj meg...

2012. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thingalong válasza:

Először is: ha nem értesz hozzá, ne nyúlj bele fontosabb beállításokba, partícionálással meg ne is próbálkozz.

De már itt a baj, így a következő van:

Legutolsó bejegyzés szerint újraraktad, 90est látsz, mást nem. Nos, ezen a 90esen van a Windowsod jó eséllyel. Bár leellenőrizni egyszerű: van-e Windows nevű mappa azon a meghajtón?

Azt a "100 megás valamit" nem látod, ez normális, az csak a rendszer számának fentartott hely, nem kell látnod.

Viszont szerintem a rendszert te a nagyobb partícióra raktad. A másik partíciót pedig vagy rossz fájlrendszerre formáztad, vagy le se formáztad külön, csak szabad helyként hagytad.

Amit javaslok: csináld újra. Formázd az egész lemezt, így lesz rajta 120 szabad hely. A partícionáláskor ezt fogja írni. Ezután készítsd el az első partíciót, a 40 gigást. NTFS rendszerre formázd.

Ha ez kész, készítsd el a másik partíciót, a 80 gigást. Ezt is NTFS-re formázd.

Ha ez kész, a rendszert a 40 gigásra telepítsd.

Ezek után mennie kell.

2012. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!